چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
جشنواره سرود آوای سرو به‌مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در قم برگزار می‌شود
مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی و هنری شهرداری قم گفت: جشنواره سرود آوای سرو از مجموعه جشنواره‌های چله سرو با هم‌افزایی و همکاری کانون‌های مساجد استان قم در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری مجید رفیعی در نشست رسانه‌ای جشنواره چله سرو ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و رونمایی از پوستر جشنواره سرود انقلاب اسلامی که ظهر امروز در شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره سرود آوای سرو از مجموعه جشنواره‌های چله سرو با هم‌افزایی و همکاری کانون‌های مساجد استان قم در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

وی این نوع جشنواره‌ها را به‌عنوان یک مسابقه فینال برای مؤسسات فرهنگی و هنری برشمرد و افزود: جشنواره چله سرو نمایش توان هنری قم، مساجد، نهادهای فرهنگی، سپاه و بسیج در این چهل سال انقلاب اسلامی است که درصدد هستیم تا این توان هنری قم را به منصه ظهور در کشور بگذاریم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی و هنری شهرداری قم ادامه داد: سرود آوای سرو از مجموعه جشنواره‌های چله سرو است، جشنواره‌ای که به‌منظور بازگشت به گذشته و یادبود شهدای گروه سرود مدرسه قطب راوندی برگزار می‌شود، این جشنواره یادآور شهدایی است که در اول بهمن سال 65 بعد از اجرای سرود در سینما تربیت در بمباران سه‌راه بازار به مقام شهادت نائل آمدند.

وی تصریح کرد: در چهلمین سال انقلاب اسلامی از قم انتظار می‌رود که الگو و پیشروی حرکت‌های فرهنگی کشور به‌عنوان شهری که خیزش و جرقه انقلاب از این شهر بوده، باشد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قم با تأکید بر اهمیت و جایگاه مساجد در رابطه با انجام فعالیت‌های فرهنگی در طول انقلاب اسلامی ادامه داد: هرکدام از جشنواره‌های چله سرو با همکاری یکی از نهادهای فرهنگی و هنری برگزار و این جشنواره با همکاری مساجد به‌عنوان پایگاه اصلی انقلاب و جایگاه اصلی خیزش انقلاب اسلامی انجام خواهد شد.

وی فرصت فراخوان جشنواره‌ها را تا پایان مهرماه اعلام کرد و گفت: در 13 آبان ماه که روز مبارزه با استکبار جهانی است، آثار هنری این جشنواره دریافت و در بازه زمانی نهم الی نوزدهم دی‌ماه نمایش عمومی این جشنواره به‌انجام خواهد رسید.

رفیعی با بیان اینکه نفرات برتر و برگزیده مجموعه جشنواره‌های چله سرو در اختتامیه معرفی می‌شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهادت حضرت زهرا(س) مصادف با دهه فجر انقلاب اسلامی است ممکن است در زمان شهادت حضرت فاطمه(س) این جشنواره متوقف شود، همچنین اختتامیه این جشنواره روز میلاد حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر مردمی بودن این جشنواره ابراز کرد: تلاش مجموعه فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری قم بر مردمی بودن و پوشش هنری چله سرو برای تمام اقشار و تمام سنین است.

رفیعی عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در تلاش برای سرکوب ارزش‌ها و تهاجم فرهنگی و در خیال خام براندازی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستند، تصمیم قشر فرهنگی و انقلابی رویارویی و مبارزه با این عوامل است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها