پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
اجرای پرقدرت پروژه فاز ۵ عماریاسر با اعتباری بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان /تملک و انتقال تأسیسات زیربنایی مشکلات اصلی اجرای پروژه
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اعلام خبر اجرای پرقدرت پروژه فاز 5 عماریاسر گفت: بالغ‌بر 80 درصد از مجموع 260 شمع‌گذاری پروژه انجام‌شده و کل پروژه 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، به گلایه مردم نسبت به‌کندی اجرای بعضی از پروژه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در اجرای پروژه‌های عمرانی عوامل زیادی دخیل است که گاهی شهروندان از آن بی‌خبر هستند.

وی پروسه زمان‌بر تملک را یکی از مشکلات اجرای پروژه‌های عمرانی مانند فاز ۵ عمار یاسر دانست و افزود: مرحله نخست اجرای هر پروژه تملک عرصه موردنیاز آن است که بیشترین زمان را از شهرداری گرفته و گاهی عملیات اجرایی را با چالش‌های جدی روبه‌رو می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تعیین قیمت و رسیدن به توافق با شهروندان را در پروسه تملک موردتوجه قرارداد و بیان کرد: کسب رضایت شهروندان و تعیین قیمت کارشناسی یکی از سخت‌ترین مراحل بوده و باید پیشرفت کار با رضایت شهروندان انجام شود.

وی یکی دیگر از چالش‌های اجرای پروژه‌های عمرانی در بافت فرسوده را انتقال تأسیسات زیربنایی را مطرح کرد و گفت: انتقال تأسیسات زیربنایی مانند آب و برق و گاز در بافت فرسوده بسیار مشکل و زمان‌بر است.

حلوائی‌زاده ادامه داد: تأسیسات برق فشارقوی، شبکه آب اصلی، انتقال فیبر نوری مخابرات جدا از شبکه‌های محلی باید انتقال پیدا کند که گاهی علاوه بر منطقه سایر مناطق و یا تمام شهر را دچار مشکل می‌کند.

وی توجه ویژه و تمرکز بر اجرای پروژه فاز ۵ عمار یاسر را یادآور شد و تأکید کرد: در این پروژه هنوز چند پلاک تملک نشده و کار را با مشکل روبه‌رو کرده است درصورتی‌که مصالح موردنیاز تهیه‌شده و در کارگاه وجود دارد و در صورت آزادسازی مسیر کار با سرعت ادامه پیدا می‌کند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم تعداد شمع‌های اجراشده در پروژه فاز ۵ عمار یاسر را ۲۶۰ حلقه شمع اعلام کرد و گفت: بالغ‌بر ۸۰ درصد شمع گذاری پروژه انجام‌شده و کل پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی کل پروژه فاز ۵ عمار یاسر را تا میدان سپاه دانست و بیان کرد: مرحله نخست این پروژه تا خیابان بیگدلی اجرا می‌شود تا مردم بتوانند تردد کنند و امیدواریم با رفع موانع اجرایی، این پروژه را بعد از چندین سال در موعد مقرر به بهره‌برداری برسانیم.

حلوایی زاده برآورد اولیه این پروژه را برای تملک عددی بالغ‌بر ۴۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی کرد و یادآور شد: این پروژه نیز مانند پروژه بلوار شهیدان برقعی چندین سال است اجرایی نشده و هزینه هنگفتی برای شهر داشته که امیدواریم به‌زودی اجرایی شود.

وی هزینه اجرای پروژه را عددی بالغ‌بر ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: با احتساب سایر هزینه‌ها این پروژه به‌صورت کلی بالای یک هزار میلیارد تومان برای شهر هزینه در بر خواهد داشت
انتهای پیام/
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها