پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱
در حاشیه خبرنگار گریزی مدیران قم؛
اتاق شیشه‌ای نخواستیم؛ جوابگوی خبرنگاران باشید!
یکی از لازمه‌های شفاف‌سازی پاسخگو بودن مدیران به افکار عمومی و اصحاب رسانه است، اتفاقی که در قم با شیوع بیماری کرونا کم‌رنگ شد و شاید به‌نوعی گفت شیوع کرونا بهانه‌ای شد تا مدیران کم‌تر تمایلی داشته باشند تا با خبرنگاران رودررو شوند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری یکی از شعارهایی که در یک دهه اخیر بارها از سوی دولتمردان و مسئولان همواره مطرح شده بحث شفاف‌سازی است، به‌طوری‌که بارها در میتینگ‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری و مجلس مطرح شده اما در عمل این مهم در استان قم نه‌تنها محقق نشده بلکه به‌گونه‌ای دیگر در حال اجرا است.
یکی از لازمه‌های شفاف‌سازی پاسخگو بودن مدیران به افکار عمومی و اصحاب رسانه است، اتفاقی که در قم با شیوع بیماری کرونا کم‌رنگ شد و شاید به‌نوعی گفت شیوع کرونا بهانه‌ای شد تا مدیران کم‌تر تمایلی داشته باشند تا با خبرنگاران رودررو شوند.
این موضوع را به‌خوبی می‌توان در نشست‌های خبری مسئولان ارشد استان مشاهده کرد به‌طوری‌که در همه این نشست‌ها شاید به جرات به توان گفت تنها به 20 درصد سؤالات خبرنگاران پاسخ داده می‌شود که همواره موجب اعتراض خبرنگاران واقع می‌شود.
البته این صورت خوش ماجرا است که خبرنگاران بتوانند در سال یکی دومرتبه در نشست خبری استاندار، شهردار، رئیس دادگستری و ... حضور داشته باشند چرا که بسیاری از مدیران ارشد استان اعتقادی به برگزاری نشست خبری ندارند.
فرمانده انتظامی استان قم از جمله این مدیران است که با وجود گذشت دو سال از حضورش در قم حتی یکبار هم نشست خبری برگزار نکرده و البته ازاین‌دست مدیران کم نیستند حتی مدیرانی که این روزها مردم بیشترین سؤال‌ها و خواسته‌ها را از آن‌ها دارند هم چندان تمایلی به روبرو شدن با خبرنگاران ندارند که نمونه آن را می‌توان مدیرکل راه و شهرسازی نام برد.
به‌هرحال انتظار می‌رود درب نهادهای دولتی مانند هلال‌احمر، آموزش‌وپرورش، راه و شهرسازی، بهزیستی، صنعت و معدن در دوره جدید و ... به روی خبرنگاران باز شود.
در این میان انتظاری که از استاندار و مدیر روابط عمومی آن می رود این است که به این رویه ناصواب خاتمه دهند و مدیران را معرض خبرنگارن و افکار عمومی قرار دهند تا خدای ناکرده این موضوع به ذهن ها خطور نکند که مدیران دولتی نمی خواهند کارنامه و عملکردشان مورد نقد قرار بگیرد.

عباسعلی محمدی مطلعانتهای پیام/
برچسب ها : خبرنگاران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها