سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تولید روزانه ۶۹۰ تن پسماند در قم/انتقال ۶۰۹ تن زباله به سایت البرز
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: در سطح شهر قم، 690 تن پسماند تولید می‌شود که 609 تن آن به سایت البرز انتقال می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سید عبدالله میرابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به وضعیت جمع‌آوری پسماند در سطح شهر اظهار داشت: سه ایستگاه و سکوی انتقال پسماند در سطح شهر فعال است که یک ایستگاه دیگر در حال ساخت، تجهیز و نوسازی بوده که این پسماندها هر شب بعد از جمع‌آوری به این سکوها برای انتقال منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه به‌طور متوسط ۶۰۹ تن زباله در شبانه‌روز توسط ماشین‌های پرس و نیسان‌ها جمع‌آوری و روی ایستگاه‌های انتقال زباله داخل سیم تریل‌هایی که در سکو وجود داشته منتقل می‌شود، ابراز کرد: بلافاصله بعد از تکمیل ظرفیت، پسماندها توسط کشنده‌ها به مجموعه سایت البرز انتقال پیدا می‌کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم افزود: برای کاهش بعد مسافت و افزایش سرعت انتقال پسماندها، ایستگاه‌ها و سکوهای مختلفی در سطح شهر تعریف‌شده تا پسماند با سرعت تخلیه و به سایت البرز منتقل شود.

وی مشارکت شهروندان در تفکیک پسماندهای خشک را موردتوجه قرار داد و افزود: روزانه حدود ۸۰ تن پسماند خشک توسط تحویل شهروندان، اکیپ‌های تفکیک و زباله گردها جمع‌آوری می‌شود که درمجموع ۶۹۰ تن پسماند تولید و ۶۰۵ تن به سایت پسماند البرز انتقال داده می‌شود.

میرابراهیمی در مورد انواع پسماند عنوان کرد: دسته‌بندی پسماند توسط قانون مدیریت پسماند در سال ۸۳ انجام‌شده و دقیقاً به ۵ دسته پسماند تقسیم‌شده است که شامل پسماند خانگی و عادی در سطح شهر، نخاله‌های ساختمانی، پسماندهای پزشکی مجموعه‌های پزشکی و بیمارستان‌ها و پلی کلینیک‌ها، پسماندهای کشاورزی و پسماندهای صنعتی و در نهایت پسماندهای ویژه است.
انتهای پیام/
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها