سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تشکیل قرارگاه مشترک بین دستگاهی راهکاری برای مدیریت یکپارچه شهری/بررسی مدل‌های پیاده‌سازی مدیریت یکپارچه شهری در دنیا
رئیس شورای عالی استان‌ها تشکیل قرارگاه‌های تخصصی را مقدمه‌ای برای اجرای مدیریت یکپارچه شهری دانست و گفت: تشکیل قرارگاه‌های تخصصی بین دستگاه‌های مختلف می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند و برای اجرای مدیریت یکپارچه شهری نیاز به یک نگاه واقع‌بینانه و اجرایی داریم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری پرویز سروری در دیدار با هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم، به توانمندی‌های اعضای شورای شهر قم اشاره کرد و اظهار داشت: امیدواریم با توانمندی‌هایی که در این شورا وجود دارد، بتوانیم کارهای مشترکی انجام دهیم.

وی سامانه جامع مصوبات تهران را موردتوجه قرارداد و افزود: در این سامانه مصوبات تهران از زمان رضاشاه در این سامانه بارگذاری شده و کار بزرگی است که می‌توانید سیر قانونی مصوبات را در این سامانه دیده و باعث شده مصوبات موازی نداشته باشیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: امیدواریم این سامانه برای تمام شهرها اجراشده و در تلاش هستیم این سامانه را در شورای عالی استان‌ها نیز اجرا کنیم که شهر قم نیز می‌تواند این سامانه را راه‌اندازی کند و از این سامانه نیز استفاده کند تا بخشی از سردرگمی‌ها حل شود.

وی سپس استفاده از همه ظرفیت‌های کشور در حوزه مدیریت شهری را مطرح کرد و گفت: با استفاده از تجربیات تمام شهرها در کشور، تصمیمات شورای عالی استان‌ها می‌تواند غنی‌تر شده و در اجرای مدیریت یکپارچه شهری به دنبال حل مشکلات بوده و بررسی‌ها نشان می‌دهد مشکل از قانون نیست، بلکه هنوز زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن ایجاد نشده است.

سروری تأکید کرد: وقتی هنوز بسیاری از توانمندی‌های لازم در شوراها و شهرداری ایجاد نشده دولت نمی‌تواند این مسئولیت را واگذار کند و این توافق با دولت انجام‌شده که به‌صورت پلکانی به شهرهای توانمند مسئولیت‌ها واگذارشده و ما در حال بررسی ظرفیت‌های موجود هستیم.

وی تأیید توانمندی‌های شورای شهر و شهرداری قم توسط استانداری قم را مثبت ارزیابی کرد و افزود: تمام مدل‌های اجراشده در مدیریت یکپارچه شهری در دنیا در حال بررسی بوده و به دنبال مدلی برای اجرای این مدیریت در کشور هستیم و باید از تجربیات دیگران در این حوزه استفاده کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر باید بتواند کل شهر را مدیریت کرده و از مدیریت شهرداری‌ها فراتر عمل کند و اگر در شهر قم چنین تحقیقاتی انجام‌شده ما از آن استقبال می‌کنیم و در شهرداری تهران با تشکیل قرارگاه‌هایی در حوزه‌های حمل‌ونقل، مسکن و اعتیاد تلاش شده مدیریت یکپارچه آغاز شود.

وی تشکیل قرارگاه‌های تخصصی را مقدمه‌ای برای اجرای مدیریت یکپارچه شهری دانست و یادآور شد: تشکیل قرارگاه‌های تخصصی بین دستگاه‌های مختلف می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند و برای اجرای مدیریت یکپارچه شهری نیاز به یک نگاه واقع‌بینانه و اجرایی داریم.

سروری ادامه داد: ازنظر قانونی کارهای زیادی در حال اجرا است و امیدواریم بخشی از مشکلات قانونی شوراها حل شود و در گام نخست در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک و کمیسیون حمل‌ونقل در حال بررسی مشکلات قانونیان در کشور هستیم و کمیته‌های در کل کشور تشکیل‌شده است.

انتهای پیام/****نانتهای پیام/
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها