شنبه ۴ تير ۱۴۰۱
عوارض نوسازی شامل تمامی املاک و مستغلات می‌شود/درآمدهای این عوارض هزینه امورات جاری شهر می‌شود
مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه طبق قانون، عوارض نوسازی شامل کلیه املاک و مستغلات می‌شود، تصریح کرد: رقم عوارض نوسازی برحسب مؤلفه‌هایی محاسبه و به‌صورت سالیانه دریافت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری محمد وحیدنیا با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض‌های شهرداری به‌ویژه عوارض نوسازی اظهار داشت: عوارض نوسازی قانون مختص به خود را داشته و گاهی شهروندان تصور می‌کنند بستگی به نوسازی ملک دارد، درحالی‌که مربوط به نوسازی و عمران شهری است.


وی با بیان اینکه طبق قانون، عوارض نوسازی شامل کلیه املاک و مستغلات می‌شود، تصریح کرد: رقم عوارض نوسازی برحسب مؤلفه‌هایی محاسبه و به‌صورت سالیانه دریافت می‌شود، که این عوارض در اواخر سال گذشته به‌صورت پیامکی به مالکان ارسال می‌شود.


مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم افزود: برای اینکه مالکین بتوانند کد نوسازی املاک را دریافت کرده و شماره آنان ثبت شود، باید با مراجعه به سامانه قم‌یار در سایت شهرداری، کد نوسازی را دریافت و عوارض را پرداخت کنند.


وی هزینه کرد عوارض‌های نوسازی را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: نحوه هزینه کرد این عوارض در ماده یک اشاره‌شده و در خصوص عوارض نوسازی در بحث شوارع، معابر، پل‌ها، حفظ و نگهداری فضای سبز و پارک‌ها و توسعه متوازن شهر هزینه می‌شود.


وحید نیا با اشاره به پیش‌بینی قانون عوارض نوسازی و اعمال ۹ درصد جریمه عدم پرداخت عنوان کرد: البته شهرداری قم اقدامی برای اعمال این جریمه نداشته و حتی تخفیف‌هایی نیز در نظر گرفته است که در ۶ ماهه امسال تخفیفات اعلام‌شده است.


وی با تأکید بر اینکه در سال جاری ۳۰ درصد تخفیف پسماند داشته‌ایم، اضافه کرد: همچنین جشنواره‌ای برگزار شد و افرادی که عوارض نوسازی را تا ۲۲ بهمن‌ماه امسال پرداخت کرده در جشنواره شرکت داده‌شده و به آن‌ها جوایزی اهدا می‌شود.


انتهای پیام/***ز


 


 


 


انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها