سه شنبه ۲۸ دي ۱۴۰۰
تشکیل کمیته IT در شورای اسلامی شهر قم/ضرورت توجه بیشتر به استارتاپ‌های حوزه شهری
عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به تشکیل کمیته فناوری اطلاعات در این شورا گفت: این کمیته متشکل از ۳ تن از اعضای شورا، اساتید دانشگاه و متخصصین این حوزه بوده که این کمیته مسئله محور خواهد بود و با برنامه‌ریزی ۴ ساله نگاهی راهبردی به امور هوشمند سازی و همچنین اولویت‌های شهر خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری  معصومه آمره با اشاره به اهمیت توجه به موضوعات فناوری اطلاعات اظهار داشت: فضای تعاملی با نگاه تخصصی بین فعالین حوزه IT و مدیریت شهری به وجود آمده است و عملکرد ستاد هوشمند و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم در این سال‌ها تاحدودی وضعیت مطلوبی نداشته است که در این زمینه اولویت شورای اسلامی شهر ارتقاء این مهم است.

وی با تأکید بر تغییر شیوه‌های مدیریت در حوزه شهری، افزود: با توجه به‌ضرورت تغییر شیوه‌های مدیریت در شهر و لزوم بهره‌مندی از فنّاوری‌های نوین برای دستیابی به شهر هوشمند، عملکرد سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و ستاد شهر هوشمند قم باید تغییری جدی داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: با توجه به فراوانی استارتاپ‌های گوناگون حوزه شهری که امکان ارائه خدمات متفاوت و راه‌حل‌های نوین و هوشمند برای برطرف‌سازی مشکلات شهر را دارند، اما زیرساخت‌های دقیق جهت استفاده از این پتانسیل و ایجاد این ارتباط دوسویه تاکنون ارائه نشده است.

وی با اشاره به ضعف در سامانه شفافیت شهرداری قم و شورا که به‌عنوان یکی از مراکزی که می‌توانست پایه‌گذار این مهم باشد، گفت: شورای اسلامی شهر نماینده مردم است و نباید خود را نماینده شهرداری بداند، وظیفه ذاتی شورا، سیاست‌گذاری و نظارت است.***/ش

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها