شنبه ۴ تير ۱۴۰۱
آیت الله جوادی آملی در دیدار اعضای برگزاری جشنواره نوجوان فداکار و خانواده شهید علی لندی؛
محور اصلی کار شهدا تربیت بازماندگان است
اعضای برگزاری جشنواره نوجوان فداکار و خانواده شهید علی لندی با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با معظم له دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری  آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار در سخنانی بیان داشتند: تمام بدن را روح اداره می کند؛ اگر روح، الهی بود و متوجه ذات اقدس الهی بود و توجه به فرمان الهی و قرب الهی داشت توجه به بدن کم می شود، مردان الهی که قرب بالایی دارند به بدن و جسم فانی کمتر توجه دارند و لذا در حوادث برای ایثار جان آماده ترند.


ایشان ادامه دادند: در روایتی از امام باقر علیه السلام آمده است که از ایشان در خصوص شهدای کربلا سوال شد، حضرت پاسخ دادند شهدای کربلا دردی را احساس نمی کردند؛ چون روح این شهدا متوجه جای دیگری است و به جای دیگری متصل است.


معظم له خاطرنشان کردند: این شهید چون برای رضای خدا این ایثار را انجام داد برای جامعه امروز سرمشق است چراکه روح الهی پیام دارد؛ محور اصلی کار شهدا تربیت بازماندگان است، آنها دائم به فکر راهیان راه خود هستند و مرتب به خداوند عرض می کنند خدایا! آن توفیق را به راهیان راه ما بده که به مقام ما برسند، در نتیجه اگر ما برای شهدا احترام قائلیم پیش از آن مقدار، آنها به یاد ما هستند.


گفتنی است در ابتدای این دیدار گزارشی از برگزاری نخستین جشنواره نوجوان فداکار «شهید علی لندی» توسط مهرشاد سهیلی دبیر جشنواره خدمت معظم له ارائه گردید.


 


 


انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها