سه شنبه ۲۸ دي ۱۴۰۰
جذب سرمایه‌گذار در قم نیازمند هوشمند سازی و بهره‌مندی از روش‌های نوین است
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری قم گفت: حرکت به سمت هوشمند سازی و بهره‌مندی از روش‌های نوین نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاری در قم دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری علی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، توجه به سرمایه‌گذاری را یکی از اولویت‌های شهرداری قم دانست و اظهار داشت: تشکیل سازمان سرمایه‌گذاری در شهرداری جهت تقویت فرآیند شناسایی، جذب و توسعه همکاری با سرمایه‌گذاران در چارچوب ظرفیت‌های گسترده ملی و بین‌المللی شهر قم است.

وی با ابراز رضایت از ایجاد اعتماد به بخش خصوصی و توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی در همه بخش‌های کشور افزود: شهرداری قم با بهره‌گیری از مدل‌ها و راهکارهای نوین جهت ارتقای فرآیند سرمایه‌گذاری و افزایش همسویی سازمانی در بخش‌های مختلف به‌منظور تسریع و تسهیل امر سرمایه‌گذاری و طراحی روش‌های کارا و اثربخش پیشگام شده است.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری قم، شهرداری را سازمانی مبتنی بر بودجه دانست و ابراز کرد: شهرداری به‌عنوان ارگانی خدمات رسان و مبتنی بر بودجه تعریف‌شده که با تغییر نگاه دولت و تبدیل آن به ارگانی خودگردان نیاز به ایجاد منابع درآمد پایدار دارد.

وی در حال حاضر درآمدهای شهرداری‌ها را محدود دانست و تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌ها و نوسانات اقتصادی امروز به‌جایی رسیده‌ایم که درآمدهای شهرداری‌ها تنها کفاف هزینه‌های جاری شهرداری را داده و برای خدمات‌رسانی نیازمند درآمدهای پایدار هستیم.

رمضانی، یکی از راه‌های ایجاد درآمدهای پایدار را استفاده از سرمایه‌گذاری در قالب مشارکت عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی باید به حوزه سرمایه‌گذاری با قالب‌های مختلف مانند مشارکت مدنی، مشارکت عام توجه بیشتری شود.

وی حرکت به سمت هوشمندسازی و بهره‌مندی از روش‌های نوین را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر توجه شهرداری به ایجاد ساختمان‌های تجاری و اقامتی بوده اما باید به حوزه‌های دیگر و مراحل بالاتر سرمایه‌گذاری ورود کنیم.***/ن

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها