سه شنبه ۲۸ دي ۱۴۰۰
بانک بذر گل و گیاه فضای سبز شهر قم ایجاد می‌شود
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از جمع‌آوری بذرهای گیاهان از باغچه‌های سطح شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری به نقل از  واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان اظهار کرد: با توجه به اینکه مرکز تولیدات و تحقیقات سازمان پارک‌ها بذر سالیانه زیادی را برای تولید گل و گیاه نیاز دارد، باید این بذرها از سطح شهر جمع‌آوری و پاکسازی شده و به بانک بذر انتقال داده شود.

وی با بیان اینکه این کار در فصول مختلف انجام می‌شود خاطرنشان کرد: با بررسی صورت گرفته باغچه‌های خوب و دارای بذرهای مناسب و قابل‌قبول انتخاب‌شده تا توسط تیم‌های متخصص جمع‌آوری و ذخیره‌سازی شوند
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر بومی‌سازی گیاهان مورد استفاده در سطح شهر خاطرنشان کرد: یکی از مزیت‌های این کار این بوده که گیاهان متناسب با اقلیم قم و مناسب با آب‌وهوای شهر تولید و در فضای سبز استفاده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اکثر بذرهای جمع‌شده از سطح شهر وارد خط تولید گیاهان برای استفاده در سطح شهر می‌شوند ابراز کرد: در همین راستا بخش زیادی از نیاز سالانه از همین محل تأمین می‌شود.
جوادیان با بیان اینکه تعداد بذرهای جدید جمع‌شده در این قالب حدود ۳۵ گونه خاص و ویژه است گفت: این گونه‌ها شامل همیشه‌بهار، گازانیا، کوکب کوهی، رعنا زیبا، مارگرید، پریوش، کلم و… است و این گیاهان چون در شرایط آب‌وهوایی قم بوده‌اند با شرایط مقاومت خود بذرها را تولید کرده‌اند.***

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها