سه شنبه ۲۸ دي ۱۴۰۰
تلاش مدیریت شهری قم برای معرفی بیشتر شهدا به‌عنوان الگوهای جامعه/خانه موزه شهید فخری زاده چراغ راه جوانان است
شهردار قم با اشاره به اینکه به دنبال زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و چراغ راه آنان هستیم، گفت: با ایجاد خانه موزه شهید فخری زاده نیز به دنبال این هستیم تا این شهید و مرکز فرهنگی ایجادشده چراغ راه جوانان باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در مراسم آغاز عملیات اجرایی خانه موزه شهید فخری زاده با بیان اینکه شهید پیام‌آور فرهنگ است، اظهار داشت: این فرهنگ همانند چراغی باید پیشران حرکت‌های جامعه باشد.

وی با بیان اینکه شهیدی مثل فخری زاده از هر جهت نمونه بود، تصریح کرد: این شهید هم دانشمند جامعه‌ای بوده که در علوم مختلف صاحب‌نظر است و هم به مقام بالای شهادت رسیده بود و در حال حاضر نیز الگویی برای آینده جوانان بوده که باید راهش را در پیش بگیرند.

شهردار قم با گرامیداشت یاد و خاطره تمام شهدا و شهدای هسته‌ای خاطرنشان کرد: این شهدا سرمایه‌های ارزشمند در شهر به شمار می‌روند و باید طوری برنامه‌ریزی کرد که این مسیرهای شهدا و راهی که در پیش‌گرفته‌اند، ادامه یابد.

وی با تأکید بر اینکه آنچه ما باید به آن توجه کنیم این بوده که چقدر قدر و منزلت این سرمایه‌ها را می‌دانیم، ابراز کرد: متأسفانه در این قسمت دچار ضعف هستیم، چراکه رشد به این معنا است که از سرمایه‌های در اختیار استفاده کنیم و حفظ این سرمایه‌ها واجب است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه به دنبال زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و چراغ راه آنان هستیم، افزود: با ایجاد خانه موزه شهید فخری زاده نیز به دنبال این هستیم تا این شهید و مرکز فرهنگی ایجادشده چراغ راه جوانان باشد.

وی اذعان کرد: در ادامه راه شهدا دچار ضعف نمی‌شویم و با استقامت راه آنان را دنبال کرده و بر این باوریم که باید نسل‌های آینده را با شهدای عزیز به‌عنوان سرمایه‌های ارزشمند آشنا کنیم.***

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها