چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
اجرای هماهنگ برنامه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در برنامه‌های عملیاتی قم ۱۴۰۴
شهردار قم گفت: در برنامه‌های عملیاتی قم 1404 اجرای برنامه‌ها به‌صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موردتوجه و تأکید است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سید مرتضی سقائیان نژاد امروز در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم با رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تبریک آغاز امامت حضرت ولی(عج) اظهار داشت: در برنامه‌های پیش‌بینی‌شده چهار سال آینده شهرداری قم، نگاه بلندمدت برای توسعه شهر، بازسازی مستمر اسناد بالادستی، توجه به تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و محرومیت‌زدایی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی بیان کرد: بر این باوریم در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف شهری باید به سمت شهرداری الکترونیک و شهرداری شیشه‌ای برویم.

دکتر سقاییان نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایان نخستین  برنامه پنج‌ساله قم ۱۴۰۰ گفت: در کنار اجرای طرح‌های مختلف عمرانی و زیرساختی، سرانه فضای سبز از ۱۳.۸ به ۲۰.۷ درصد رسیده و در بخش‌های مختلف خدمات شهری شاهد ساماندهی مناسب تخلفات شهری و دستورشان بوده‌ایم.

وی بیان کرد: در برنامه دوم عملیاتی قم ۱۴۰۴ اجرای برنامه‌ها به‌صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در دست اقدام است که ازجمله آن می‌توان به ایمنی شهری، ایمنی پارک‌های کودکان و تقویت تجهیزات، ساماندهی مسائل مالی، شفاف‌سازی و ساماندهی امور کارکنان و ساختار تشکیلاتی شهرداری، تمرکززدایی در امور شهرداری، پرداختن به لکه‌های محرومیت و ساماندهی ورودی‌های شهر قم اشاره کرد.

دکتر سقاییان نژاد گفت: گسترش فرهنگ شهروندی در تمام ابعاد، گسترش فضاهای تفریحی مردم، تقویت درآمدهای پایدار، رضایت شهروندان به‌عنوان سرمایه اجتماعی، مبارزه با فساد، تکریم ارباب و رجوع و نظارت و پرداختن به مسائل کیفی در زندگی شهری از دیگر برنامه‌های شاخص و محوری قم ۱۴۰۴ است.

شهردار قم بابیان اینکه چالش‌هایی در شهر است که اگر برطرف نشود حرکت ما را کند می‌کند، گفت: یکی از این مسائل کمبود منابع موردنیاز برای مدیریت شهری است که در این زمینه توجه به درآمدهای پایدار موردتوجه است.

وی ادامه داد: عدم همکاری مناسب دولت در پرداخت عوارض مشاغل و اصناف نیز مسائل و مشکلاتی برای مدیریت شهری ایجاد کرده که امیدواریم در دولت جدید نسبت به رفع آن اقدام لازم صورت گیرد.

شهردار قم با تأکید بر اینکه بافت فرسوده قم نیازمند توجه و نگاه ویژه برای رفع مشکلات است، افزود: چالش‌های مرتبط با بافت فرسوده و تاریخی متولی ندارد، و باید با برنامه‌ریزی اقدام جدی انجام شود.****

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها