سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
جمع‌آوری روزانه۷۰۰ تن زباله در شهر قم/هزینه سالانه ۲۰۰ میلیارد تومانی جمع‌آوری پسماند و رُفت‌وروب
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم گفت: روزانه 700 تن زباله با 150 ماشین‌آلات توسط بخش خصوصی از سطح مناطق هشتگانه و 26 ناحیه شهری قم جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری  سیدمحسن میرهادی با اشاره به وضعیت جمع‌آوری پسماند در شهر قم اظهار داشت:  جمع‌آوری زباله‌های شهری از ساعت ۲۱ آغاز و تا ۶ صبح توسط ناوگان مکانیزه پسماند جمع‌آوری و برای دفع به سایت البرز در ۱۵ کیلومتری قم منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه طی سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان صرفاً برای جمع‌آوری پسماند شهری و رُفت‌وروب در شهر در نظر گرفته‌شده است ابراز کرد: در این بین بیرون گذاشتن زباله‌های خانگی در خارج از نوبت جمع‌آوری سبب برهم خوردن سیما و منظر شهری و نارضایتی مردم می‌شود.

به گفته میرهادی، تا پایان سال ۹۷ و به دلیل وجود چنین معضلی ۲۰ درصد زباله‌های شهری در حدود ۱۴۰ تن در ساعت روز جمع‌آوری می‌شد که از همان زمان مبحث فرهنگ‌سازی در بین ۲۰۰ هزار تن از شهروندان آغاز و هم‌اکنون جمع‌آوری زباله‌ها در طول روز به ۱۲ درصد و ۸۴ تن کاهش‌یافته است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم ادامه داد: ازآنجایی‌که قم یک شهر زائرپذیر است مشارکت شهروندان در جمع‌آوری پسماند و حفظ زیبا و منظر شهری مهم است.

وی با اشاره به‌ضرورت همراهی مردم در بهبود شرایط جمع‌آوری پسماند خاطرنشان کرد: بیرون گذاشتن بی‌موقع زباله‌ها سبب ایجاد شیرابه‌ها و آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شود.**

 

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها