سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
ورود ۱۰۰ دستگاه تاکسی جدید به ناوگان تاکسیرانی تا پایان سال/قیمت بالای خودرو و تسهیلات پایین چالش نوسازی تاکسی
سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: با اختصاص70 سهم برای خرید تاکسی از طرف اتحادیه تاکسیرانی به شهر قم و ثبت‌نام 30 متقاضی به‌صورت آزاد تا پایان سال 100 دستگاه تاکسی نو وارد ناوگان تاکسیرانی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری علی نیک در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، نوسازی ناوگان تاکسیرانی را یکی از برنامه‌های پر چالش شهرداری‌ها دانست و اظهار داشت: متأسفانه افزایش قیمت خودرو در چند سال گذشته، نوسازی ناوگان تاکسیرانی را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده است.

وی برنامه شهرداری قم را برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی در سال ۱۴۰۰ تشریح کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده توانسته‌ایم نوسازی تاکسی‌ها را از امسال کلید زده و تسهیلات بانکی برای خرید تاکسی جدید فراهم کنیم.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم، قیمت تاکسی پژو را بیش از ۱۲۷ میلیون تومان اعلام و بیان کرد: قیمت تاکسی سمند نیز ۱۴۰ میلیون تومان بوده که تمام تاکسی‌هایی که عمر بیش از ۸ سال دارند باید برای نوسازی تاکسی خود اقدام کنند.

وی از اختصاص وام ۵۰ میلیون تومانی برای خرید تاکسی خبر داد و تصریح کرد: اتحادیه تاکسیرانی ۷۰ سهم به شهر قم اختصاص داده که در حال انجام روند اداری و معرفی متقاضیان به بانک برای دریافت تسهیلات هستیم.

نیک، تعداد افراد معرفی‌شده به بانک را برای دریافت تسهیلات در ۶ ماه نخست سال ۵۰ نفر دانست و خاطرنشان کرد: تا امروز تعداد ۵۰ نفر به بانک معرفی‌شده‌اند و تا پایان سال نیز ۲۰ متقاضی دیگر برای دریافت وام  به بانک معرفی خواهد شد.

وی قیمت بالا و تسهیلات بانکی محدود را عامل عدم استقبال تاکسی‌داران برای نوسازی دانست و یادآور شد: بیش از دو هزار و ۷۰۰ تاکسی فرسوده و یا در معرض فرسودگی در شهر وجود دارند که متأسفانه به علت افزایش قیمت خودرو امکان نوسازی آن وجود ندارد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته نوسازی یک هزار و ۵۰۰ خودرو در سال نیز انجام‌شده بود که با افزایش قیمت خودرو و بسته شدن سایت نوسازی برنامه نوسازی تا مدت‌ها متوقف شد.

وی در پایان تعداد نهایی تاکسی‌های خریداری‌شده تا پایان سال را ۱۰۰ دستگاه دانست و گفت: ۳۰ ثبت‌نام نیز به‌صورت آزاد انجام‌شده که درنهایت تا پایان سال ۱۰۰ دستگاه تاکسی جدید وارد ناوگان تاکسیرانی در قم می‌شود.**

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها