سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
شناسایی ۵ گونه گل جدید برای کاشت در قم/بررسی علمی تطابق کاشت گل و گیاه با اقلیم قم
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: تاکنون پنج گونه گل جدید را برای کاشت در فضای سبز شناسایی کرده که برخی غیربومی کشور هستند و مقاومت خوبی در شرایط اقلیمی قم داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری به نقل از واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به تحقیق و بررسی گل‌های جدید در مرکز تحقیقات گل و گیاه شهرداری قم اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اصلی این مرکز، شناسایی گل و گیاهان مطابق با شرایط اقلیمی و منابع آبی قم است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون توانسته‌ایم پنج گونه گل جدید را در قم شناسایی کرده که برخی غیربومی کشور هستند و مقاومت خوبی در شرایط اقلیمی قم داشته‌اند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به خریداری برخی گونه‌های گل و گیاه گفت: تاکنون ۳۹ مورد گل و گیاه از مرحله انتخاب اولیه وارد مرحله شناسایی و بررسی شرایط شده‌اند و امیدواریم تا بیشترین حد ممکن به بیش از ۴۰ مورد قابل کاشت شهر این گونه‌ها را نیز اضافه کنیم تا شهر زیباتری داشته باشیم.

وی یادآور شد: در زمینه درختان مناسب اقلیم شهر نیز طرح تحقیقاتی از سه سال گذشته آغازشده که بخشی ازاین‌گونه‌ها آماده کاشت در فضای سبز شهر شده و این طرح در فاز دوم نیز ادامه خواهد یافت.**

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها