سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
مالیات بر ارزش‌افزوده از درآمدهای پایدار شهرداری است/لزوم چاره‌اندیشی برای کارخانجات در عدم واریز این مالیات در قم
شهردار قم بابیان اینکه یکی از درآمدهای پایدار شهر مالیات بر ارزش‌افزوده است گفت: مبلغی که در قانون برای استفاده از این ظرفیت تصویب‌شده پنج هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مخارج شهرداری‌ها بالای 100 هزار میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به اهمیت توسعه درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها اظهار داشت:‌ مجموعه شهرداری از ارگان‌هایی بوده که درآمد و هزینه آن از مردم و برای شهر است و بودجه تخصیصی ندارد.

وی با بیان اهمیت اختصاص مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری قم تصریح کرد: مبلغ این ارزش‌افزوده در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است، که متأسفانه با توجه به اینکه دفاتر تجاری برخی کارخانه‌های بزرگ فعال قم در تهران است، ارزش‌افزوده‌ها به این شهر اختصاص داده نمی‌شود که باید برای این مهم چاره‌اندیشی شود.

شهردار قم بابیان اینکه یکی از درآمدهای پایدار شهر مالیات بر ارزش‌افزوده است گفت: مبلغی که در قانون برای استفاده از این ظرفیت تصویب‌شده پنج هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مخارج شهرداری‌ها بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است.

شهردار قم همچنین از عقب کشیدن تعهدات دولت گذشته برای شهرداری‌ها انتقاد کرد و گفت: دولت گذشته از تخصیص اعتبارها در بافت فرسوده، حمل‌ونقل عمومی و فضای سبز کنار کشیده و تنها چیزی که کمک می‌کند ۵۰ درصد هزینه ساخت قطار شهری است.****

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها