سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
بهسازی و ساماندهی محله هندویان قم در قالب طرح بازآفرینی شهری/انجام طرح مطالعاتی بازآفرینی شهری بافت فرسوده منطقه شش
مدیر منطقه شش شهرداری قم از بهسازی و ساماندهی محله هندویان در قالب طرح بازآفرینی شهری با اعتباری بالغ‌بر 5 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری به نقل از واحد خبر منطقه شش شهرداری قم، احمد ترکمن با اشاره به اهمیت بهسازی بافت‌های فرسوده اظهار داشت: بافت‌های فرسوده به‌رغم هویت تاریخی و فرهنگی ازنظر اجتماعی و شهرنشینی با مشکلات و چالش‌های متعددی مواجه‌اند که بازآفرینی شهری در آن‌ها ضروری است.

وی بهسازی و ساماندهی معابر محله هندیان با اعتباری بالغ‌بر ۵ میلیارد ریال را موردتوجه قرار داد و گفت:  فرعی‌های منشعب خیابان شهیدان دلجو به سمت خیابان ۲۲ بهمن با انجام عملیات اصلاح انهار و جدول‌گذاری به طول ۳۰۰ متر و توزیع بیش از ۴۰۰ تن آسفالت به‌صورت غیرمکانیزه مناسب‌سازی و ساماندهی شده است.

به گفته مدیر منطقه شش شهرداری قم، هدف اصلی در اجرای طرح بازآفرینی شهری، حفاظت و صیانت از افرادی است که در سکونت‌گاه‌های نامناسب و ناکارآمد با بافت‌های ضعیف، مشکل‌دار و فرسوده شهری زندگی می‌کنند و در مواجهه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی با خطر روبه‌رو هستند.

ترکمن خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی بازآفرینی شهری بافت فرسوده در محله‌های امامزاده ابراهیم(ع)، خیابان شهید کرمی و سوم خرداد توسط مشاورین انجام‌گرفته که در حال حاضر روند پیگیری و ابلاغ آن در دستور کار است.**

 

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها