سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
تحقق ۴۱ درصدی برنامه شهرداری قم در شش‌ماهه نخست ۱۴۰۰/عملکرد موفق ۶ ماهه شهرداری
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم از تحقق 41 درصدی برنامه سال 1400 شهرداری در سيستم كنترل پروژه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری مجید محمدرضاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به گزارش عملکرد ۶ ماهه نخست شهرداری قم در اجرای پروژه‌های شهری اظهار داشت: در سیستم کنترل پروژه ۶۰۸ ردیف پروژه وجود دارد که از این میان ۱۴۵ در حوزه معاونت‌ها و سازمان‌ها و مدیریت‌های تابع شهرداری و بالغ‌بر ۴۶۳ پروژه نیز در مناطق تعریف‌شده که این پروژه‌ها به غیر از موارد خرید است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم ابراز کرد: بیشترین پروژه‌ها براساس ساختارها در مناطق است و پروژه‌های ستادی نیز با رویکرد مطالعاتی و اجرایی بوده که پروژه‌های کلان و فرامنطقه‌ای را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه شهرداری انجام ۴۵.۷ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۰ بوده که ۴۱ درصد محقق و ۴.۵ درصد عقب هستیم، افزود: این آمار به نسبت عملکردمان خوب است که در این راستا در حوزه مناطق ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی تعریف‌شده که ۳۹ درصد محقق شده و در حوزه ستادی ۴۹ درصد پیشرفت پیش‌بینی‌شده بود که ۴۱ درصد محقق شده است.

محمدرضاخانی عنوان کرد: رویکرد شهرداری در انجام پروژه‌ها از جنس معابر و آسفالت در شش ماه نخست قبل از زمستان براساس برنامه پیش رفته و در فضای سبز نیز پیشرفت خوب بوده و در کاشت گونه‌ها نیز در شش ماه دوم طبق برنامه پیش می‌رویم.

وی با تأکید بر اینکه کل بودجه در سیستم کنترل پروژه ۲ هزار میلیارد تومان است که طبق زمان‌بندی تا پایان سال باید محقق شود تصریح کرد: در شش ماه نخست سال حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تاکنون محقق شده است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صورت‌وضعیت پیمانکاران و مباحث ریالی در شش ماه دوم و بعد از تمام شدن پروژه‌ها اتفاق می‌افتد، تحقق کامل بودجه نیز در نیمه دوم سال اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد: در بحث پرداخت‌ها نیز باید صورت‌وضعیت جمع آور شده تا میزان آن مشخص شود که اغلب ۸ ماهه است، اما ثبت صورت‌های وضعیت حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است.

محمدرضاخانی با اشاره به عملکرد مناطق شهری اذعان کرد: منطقه ۵ ازجمله مناطق موفق ازنظر برنامه بوده و مناطق ۴ و ۲ و ۸ نیز از وضعیت خوبی برخوردار بوده و در رتبه‌های بعدی قرار دارند و سایر مناطق نیز عقب‌تر هستند که به‌زودی به برنامه می‌رسند.

وی بیان کرد: در حوزه‌ها نیز معاونت عمرانی فعالیت خوبی داشته و طبق برنامه حرکت کرده و عملکرد خوبی ثبت‌شده است.**

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها