سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
اجرای پروژه‌های شهری در دو راهی الزامات شهر و تورم/آغاز و تکمیل پروژه‌ها بر اساس برنامه‌ریزی
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بيان اينكه افزایش قیمت مصالح، مشکلات زیادی را در روند اجرای پروژه‌های عمرانی به وجود آورده است گفت: اگر بیش از ظرفیت، پروژه تعريف شود هزینه‌ها سرسام‌آور شده و تبعات اجتماعی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری عباس حلوایی زاده با اشاره به چگونگی تعریف و اجرای پروژه‌های شهری اظهار داشت: شهرداری در چارچوب بودجه‌ای که شورای اسلامی شهر مصوب می‌کند قدم برمی‌دارد و در سال جاری نیز با توجه به افزایش قیمت‌ها نتوانستیم آن‌چنان پروژه‌ای را تعریف کنیم و اکثر پروژه‌ها در ادامه اجرای طرح‌های گذشته عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مصالح، مشکلات زیادی را در روند اجرای پروژه‌های عمرانی به وجود آورده است تصریح کرد: بسیاری از مصالح ۴۰۰ درصد افزایش قیمت داشته و هزینه‌ها را بالا برده است؛ همچنین از طرفی اگر نتوانیم این پروژه‌ها را در موعد مقرر اجرا کنیم با افزایش قیمت مواجه می‌شویم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ابراز کرد: اگر بیش از ظرفیت، پروژه تعریف شود هزینه‌ها سرسام‌آور شده و تبعات اجتماعی دارد و از طرفی اگر کمتر اقدام شود با تورم و افزایش قیمت در سال‌های آینده مواجه می‌شویم.

وی با تأکید بر اینکه اکثر پروژه‌های شهری در زمان‌بندی خودش به اتمام رسیده و قصوری از سوی شهرداری بابت تأخیر وجود ندارد، اذعان کرد: گاهی معارضات تأسیساتی، ملکی و تملکاتی مانع از اجرای طرح بوده است، اما در سال جاری اکثر پروژه‌های شهری به‌موقع افتتاح‌شده و تأخیر جزئی در برخی از پروژه‌ها داشته‌ایم.

حلوائی‌زاده عنوان کرد: معارضات ملکی و تأسیساتی بسیار در پروژه‌ها تأثیرگذار است و بسیاری از پروژه‌ها را با مشکلاتی مواجه می‌کند که بر این اساس در جهت تعریف پروژه‌ها مطالعات در حال انجام است.***

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها