سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
بافت فرسوده سدراه توسعه فضای سبز/وسایل بازی و تجهیزات حرکت‌درمانی بوستان‌های قم استاندارد هستند
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، يكی از مشكلات توسعه فضای سبز شهری را بافت فرسوده دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری پیام جوادیان با اشاره به برنامه‌ریزی شهری برای توسعه فضای سبز در سال‌های گذشته اظهار داشت: با هدف‌گذاری‌های انجام‌شده سرانه فضای سبز شهر قم رشد قابل‌توجهی پیدا کرده است.

وی در مورد ایجاد فضای سبز در برخی نقاط شهری ابراز کرد: گاهی شهروندان تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند قطعه زمینی در شهر وجود دارد که به فضای سبز تبدیل شود؛ اکثر این زمین‌ها دارای مالک است و قابلیت ایجاد فضای سبز ندارند، ولی مدیریت شهری در مجموع در جهت احداث فضای سبز در مناطق تلاش ویژه‌ای دارد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: یک سری مناطق دارای بافت فرسوده است و کاربری فضای سبز در طرح تفصیلی به‌خصوص در مناطق ۶ و ۲ و ۳ دیده نشده و راهکاری وجود نداشته و در بسیاری از موارد قانون اجازه ایجاد فضای سبز را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه بایستی اطراف این مناطق بوستان‌هایی ایجاد شود تصریح کرد: دراین‌باره برنامه‌هایی تعریف‌شده و در بافت فرسوده با محوریت مساجد مراکز را به بوستان شهری تبدیل کنیم.

جوادیان خاطرنشان کرد: در اکثر بوستان‌ها مجموعه کامل بازی و ورزشی قرار گرفته است، ضمن اینکه استاندارد تجهیزات نیز بر روی وسایل نصب‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه سامانه ارتباط مردمی ۱۳۷ شهرداری آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات و گزارشات است، اذعان کرد: در زمینه استانداردسازی تجهیزات بوستان‌ها، کلیه وسایل بازی کودکان و نوجوانان و حرکت‌درمانی در قم استاندارد است.**

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها