سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
طراحی نخستین بوستان در طراز اسلامی – ایرانی در شهر قم/دعوت شهرداری قم از حضور کارشناسان و هنرمندان در طراحی این بوستان
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با دعوت از کارشناسان و هنرمندان در طراحی بوستان در طراز اسلامی - ایرانی گفت: تا امروز بوستانی با رعایت تمام المان‌های اسلامی در هیچ مكاني طراحی نشده و امیدواریم شهر قم در این موضوع نیز پیشگام بوده و بتواند الگویی برای جهان اسلام باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری مهدی کلانترزاده در نشست هم‌اندیشی طراحی بوستان طراز اسلامی- ایرانی در شهر قم در سالن جلسات شهرداری قم، با تأکید بر اجرایی شدن بند ۱۶ مصوبه قرارگاه ۱۹ دی برای طراحی بوستانی در طراز اسلامی – ایرانی اظهار داشت: شهرداری با توجه به رسالت ذاتی خود در ایجاد و توسعه فضای سبز، پیشگام طراحی بوستان‌هایی در طراز انقلاب و اسلام است.

وی با ابراز خرسندی از دریافت طرح‌های مختلف با موضوع این بوستان گفت: برای رسیدن به شهری در طراز اسلامی و ایرانی باید از نظرات فقها و علمایی مانند آیت‌الله اراکی و آیت‌الله فاضل لنکرانی که به‌صورت تخصصی در حوزه معماری اسلامی کارکرده‌اند، استفاده کنیم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با ابراز امیدواری برای الگو قرار گرفتن شهر قم در ساخت این بوستان تصریح کرد: متأسفانه تا امروز بوستانی با رعایت تمام المان‌های اسلامی در هیچ مکانی طراحی نشده و امیدواریم شهر قم در این موضوع نیز پیشگام بوده و بتواند الگویی برای جهان اسلام باشد.

وی سپس بر اولویت قرار گرفتن فعالیت‌های فرهنگی در طراحی بوستان تأکید و ابراز کرد: شهرداری و سازمان‌هایی تابع آن باید سکان‌دار اجرای این بوستان بوده و شهرداری قم از حضور همه کارشناسان در طراحی جامع این بوستان استقبال می‌کند.

کلانترزاده در پایان، لازمه رسیدن به یک الگوی جامع در طراحی بوستانی در طراز اسلامی – ایرانی را هم‌افزایی و همکاری همه ارگان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: باید یک نفر به‌عنوان متولی عَلم فرهنگی در بوستان‌ها را افراشته و همه کارشناسان را جمع کند.

وی در پایان با دعوت دوباره از کارشناسان رشته‌های مختلف و هنرمندان گفت: کارشناسان رشته‌های مختلف به‌صورت تخصصی به این حوزه ورود کرده و شهرداری قم نیز از همه هنرمندان و انجمن‌های هنری برای حضور در این جلسات دعوت می‌کند.**

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها