سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
هزینه ۴۰ میلیارد تومانی برای روشنایی بوستان‌های قم/بوستان‌ها برای بزهکاران ناامن می‌شود
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: از سال 94 بیش از 40 میلیارد تومان برای روشنایی بوستان‌ها هزینه شده که باعث از بین رفتن فضاهای ناامن و ایجاد امنیت در بوستان‌ها بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری  پیام جوادیان در نشست هم‌اندیشی طراحی بوستان در طراز اسلامی- ایرانی در سالن جلسات شهرداری قم، به اقدامات انجام‌شده در جهت سالم‌سازی و پاک‌سازی بوستان‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبات قرارگاه ۱۹ دی در بوستان‌ها، شاهد کاهش قابل‌توجه معضلات فرهنگی در بوستان‌ها هستیم.

وی در اولویت قرار گرفتن بیش از ۱۵ بوستان شاخص را برای پاک‌سازی و سالم‌سازی یادآور شد و گفت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم دستورالعمل‌های لازم را به مناطق ابلاغ کرده و خوشبختانه شاهد کاهش فضای ایمن برای افراد بزهکار در بوستان‌ها هستیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: از سال ۹۴ بیش از ۴۰ میلیارد تومان برای روشنایی بوستان‌ها هزینه شده که باعث از بین رفتن فضاهای ناامن و ایجاد امنیت در بوستان‌ها بوده است.

وی تعداد بوستان‌های بدون روشنایی را ۴ بوستان اعلام و ابراز کرد: از ۳۶۰ بوستان در سطح شهر تنها ۴ بوستان روشنایی آن کامل نشده که امیدواریم تا پایان سال روشنایی این چهار بوستان نیز کامل شود.

جوادیان اجرای پوشش گیاهی بوستان‌ها را نیز موردتوجه قرارداد و مطرح کرد: طراحی و اجرای پوشش گیاهی بوستان‌ها نیز بر اساس ایجاد ایمنی و کاهش فضای امن برای بزه انجام‌شده و پروتکل‌های مشخصی برای آن تعریف‌شده است.

وی توسعه بوستان بانوان را یکی از راهکارهای ایجاد فضای امن برای زنان دانست و تأکید کرد: در حال حاضر در تمام مناطق بوستان بانوان طراحی‌شده و در تعدادی از مناطق مانند منطقه ۶ دو بوستان به بانوان اختصاص داده‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: برای برخورداری بانوان از همه امکانات رفاهی و تفریحی پیست دوچرخه‌سواری نیز در بوستان‌های بانوان طراحی‌شده تا بانوان بتوانند از این امکان در فضایی امن برخوردار باشند.

وی سپس از دو کاربری شدن بوستان‌های بانوان تا پایان سال خبر داد و گفت: تا پایان سال بوستان بانوان بعد از ساعت مشخص به بوستان خانواده تبدیل‌شده و امیدواریم روشنایی این بوستان‌ها نیز تا پایان سال تکمیل شود.

جوادیان طراحی بوستان‌های موضوعی را نیز موردتوجه قرارداد و اذعان کرد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز خواسته‌های خود را به اداره کل طراحی ابلاغ کرده تا بوستان‌ها امکان فعالیت‌های فرهنگی در سطح گسترده را داشته باشند.

وی سپس با یادآوری اجرای برنامه‌های مذهبی در ایام ماه‌های محرم و صفر در بوستان‌ها اظهار داشت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در کنار ارگان‌هایی مانند سپاه و بسیج بوده و تجربه نشان داده است اجرای برنامه‌های مذهبی بسیاری از مشکلات فرهنگی بوستان‌ها را برطرف کرده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم یادآور شد: شهر قم می‌تواند در طراحی و اجرای بوستانی با طراز اسلامی و ایرانی الگویی سایر شهرها در کشور باشد.**

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها