سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
بسیج دنباله رو راهبردهای محوری و کاربردی ماندگاری انقلاب اسلامی
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که مهم ترین دغدغه، حفظ این انقلاب است نکاتی را پیرامون نقش روحانیت در این زمینه بیان کرد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری حجت الاسلام حاجی صادقی در مراسم معارفه مسئول بسیج اساتید حوزه علمیه قم ضمن تسلیت ایام سوگواری و شهادت حضرت زین العابدین (ع) گفت:دو راهبرد ممتاز و محور ماندگاری و تاثیر گذاری این انقلاب در آینده، نخست اعتماد، مشارکت، حمایت و نقش آفرینی مردم است و هر اقدامی در این راستا اعتماد مردم به نظام و انگیزه آن‌ها را از دفاع از نظام و انقلاب قوی کند از برجسته‌ترین کار‌هایی است که می‌توان انجام داد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که امروز بزرگترین مبارزه، مبارزه با استکبار و خدمت به مردم است ابراز داشت: جایی که لازم باشد، بسیجیان برای خدمت به این مردم وارد صحنه می‌شوند چه در مقابله با وضعیت‌های سخت و چه در وضعیت کنونی که کرونا حاکم است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به راهبرد دوم یعنی گفتمان مقاومت، ایستادگی، کوتاه نیامدن و منفعل نشدن در برابر فشار دشمن گفت:دشمن می‌خواهد که خواسته‌های خود را بر ما تحمیل کند و ما باید با عدم تحمل فشار دشمن و خواسته او از فرمانبرداری از او که خواسته‌ی آن‌ها است سر باز بزنیم که آن جهاد کبیر است.
وی ادامه داد:باید این گفتمان که سیره اهل بیت است محکم‌تر شود و ادبیات گفتمان در مقابله با استکبار در این برهه زمانی ادبیات قدرت، قوت و شیرصفتی است و این راهبرد‌ها ریشه قرآنی دارد.
حاجی صادقی در ادامه با اشاره به رویکرد فعلی بسیج اظهار داشت: بسیج امروز بیش از هر زمان به این دو راهبرد توجه دارد و تمام قدرت و توان خود را در جهت خدمت به مردم به کارگیری می‌کند و اثر بخشی این اقدامات را به دلیل اخلاص بسیجیان در هر زمینه‌ای مشاهده می‌کنیم.
وی افزود:امروز بسیج روحانیت با تمام توان از یک طرف برای خدمت صادقانه و مجاهدت برای کمک مومنانه بدون منت وارد میدان شده است و باور بسیجیان این است که خدمت مومنانه فقط یک عبادت مقرب نیست، یک اقدام پاسداری از انقلاب نیز است و بسیح با راه اندازی قرارگاه‌های مختلف از جمله قرارگاه تعلیم و تربیت و روشنگری بر استقامت بر اصول و سازش ناپذیری و تسلیم نشدن در برابر فشار‌ها و تهدیدات سخت اصرار دارد.
وی در ادامه عنوان کرد با شکل گیری دولت اسلامی و روی کار آمدن رئیس جمهوری که به این دو راهبرد اعتقاد دارد و فقط برای خدا، سربازی رهبر و خدمت به مردم آمده است و بعد از چهل سال یک چهره‌ای از دولت اسلامی شکل بگیرد و با استفاده از فرصت‌های فراهم شده بتوانیم پایه‌های اصلی این انقلاب و نظام را که تولد جدید اسلام ناب و زمینه ساز نهضت ظهور است تقویت کرده و بی تردید می‌توانیم به پیشروندگی این انقلاب و عقب نشینی غیر متوقف شونده دشمنان امیدوار باشیم.
حجت الاسلام حاجی صادقی در پایان عنوان کرد: در این شرایط از علما، روحانیون، طلاب و حوزه‌های علمیه انتظار میرود به صورت سازماندهی شده و بسیجی که با این حوزه پیوند خورده است در پیشتازی، الگو بودن، جهت دهنده بودن جامعه در تحکیم و تقویت این دو راهبرد که شاخص حوزه انقلابی است کوشا باشند.
 در پایان از زحمات و خدمات ارزشمند حجت الاسلام نبوی مسئول سابق این مرکز توسط نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران تقدیر و حجت الاسلام اکبری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه علی ابی الطالب (ع) قم با حفظ سمت بعنوان مسئول جدید بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم معرفی شد.

  

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها