پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
رئیس سازمان امور عشایر کشور:
عشایر ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی بسیاری دارند
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: عشایر دارای توانمندی و ظرفیت های بسیار فرهنگی، اقتصادی و پدافندی خاص خود هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری کرمعلی قندالی چهارشنبه شب در حاشیه جلسه شورای عشایری استان قم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین سرشماری کشور، جمعیت عشایر حدود یک میلیون و 200 هزار نفر متشکل از 213 هزار خانوار است.
وی با بیان اینکه 69 درصد از مساحت کشور به عنوان زیست بوم عشایر بشمار می رود، خاطرنشان کرد: عشایر سالانه بیش از 190 هزار تن گوشت تولید کرده و 35 درصد از تولید صنایع دستی کشورمان نیز توسط عشایر انجام می شود.
وی با بیان اینکه جامعه عشایر جامعه ای مولد است،آنان را نماد اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت: جامعه عشایر کاملا درون زا و برون گرا بوده و دارای ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی بسیاری هستند.
وی در پایان با بیان اینکه به دنبال ساماندهی زیرساخت های مرتبط با عشایر و توانمندسازی مهارتی، فرهنگی و اجتماعی عشایر هستیم، تصریح کرد: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای عشایر به عنوان مصوبه قانونی ابلاغ شده و در حال اجراست.

برچسب ها : عشایر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها