شنبه ۴ تير ۱۴۰۱
“قم در مسیر تحول”/توجه ویژه به افزایش کیفیت زندگی مردم در برنامه قم ۱۴۰۴/افتتاح بوستان خضر(ع) به‌زودی/احداث دریاچه مصنوعی در بوستان غدیر
شهردار قم گفت: با بیان اینکه سال 1400 نخستین سال برنامه "قم "1404 است اظهار داشت: در برنامه نخست بر روی بحث‌های سخت‌افزاری کار می‌کردیم و در برنامه پنج‌ساله دوم کیفیت زندگی مردم، مورد محور حرکت‌های شهرداری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری  دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد امروز در حاشیه افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های تفریحی و فضای سبز شهرداری قم در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ نخستین سال برنامه “قم “۱۴۰۴ است اظهار داشت: در برنامه نخست بر روی بحث‌های سخت‌افزاری کار می‌کردیم و در برنامه پنج‌ساله دوم کیفیت زندگی مردم، مورد محور حرکت‌های شهرداری است.


وی خاطرنشان کرد: زمانی که از کیفیت زندگی مردم سخن می‌گوییم یعنی اینکه ما شهر سالم داشته باشیم و از پایه‌های اصلی شهر سالم نیز مسائل زیست‌محیطی و فضای سبز است.


شهردار قم با بیان اینکه حدود ۶۰ هکتار بوستان محلی و جنگلی افتتاح‌شده و یا عملیات اجرایی آن آغازشده است افزود: سرانه قم در فضای سبز به ازای هر شهروند ۲۰.۳ مترمربع است و در کشور بعد از اصفهان و شیراز رتبه سوم را داریم که این موضوع در مطلوبیت به‌طور حتم اثر دارد و زیبایی شهر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.


وی یکی از عوامل دیگر تأثیرگذار در کیفیت زندگی مردم را داشتن حمل‌ونقل عمومی مناسب تصریح کرد و گفت: در این راستا قرارداد خرید ۵۲ اتوبوس جدید بسته شد که در مدت ۱۰ روز آینده وارد قم می‌شوند؛ در حال حاضر تمام ناوگان اتوبوس‌رانی جدید است و در موضوع ناوگان تاکسیرانی نیز تاکسی‌های فرسوده در حال خارج شدن از مدار است و این موارد در واقع برای رفاه مردم است.


شهردار قم با اشاره به تأمین نشاط و شادابی مردم تصریح کرد: این مهم نیز احتیاج به پارک‌ها و شهربازی‌ها دارد و در حال حاضر بوستان غدیر به یک هاپ برای تمام این مسائل تبدیل‌شده است، به‌طوری‌که در این بوستان پارک آبی وجود داشت، دریاچه مصنوعی در حال ساخت و شهربازی این پارک که افتتاح شد نیز به ارتقاء نشاط شهروندان کمک می‌کند.


وی با تأکید بر اینکه در هفته‌های آینده بوستان خضر با بیش از ۵۷ هکتار مساحت افتتاح می‌شود، عنوان کرد: این بوستان در پارک ۱۰۰۰ هکتاری بوده و قرار است در بوستان ۱۰۰۰ هکتاری تله سیژ و تله‌کابین ایجاد شوند؛ همچنین پل طبیعت این بوستان را به باغ پرندگان متصل می‌کند و این می‌تواند شهر را به لحاظ کیفی برای مردم آماده کند.


شهردار قم گفت: امیدواریم همین‌طور که برای توسعه فضای سبز و ایجاد نشاط و شادابی در شهر تلاش می‌کنیم بتوانیم برنامه‌ها را طوری پیش ببریم که افزایش ماندگاری زائران که سالی ۲۰ میلیون نفر در شهر قم است را به دنبال داشته باشیم تا اقتصاد شهری نیز بیش‌ازپیش رونق بگیرد.****


 


 


 


انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها