پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
خطرآفرینی سموم دفع آفات نباتی در صورت استفاده مستقیم برای سلامتی شهروندان
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر خطرساز بودن سموم مورد استفاده در گل‌های زینتی در صورت استفاده مردم گفت: با توجه به گل‌دهی گل‌های محمدی در روزهای آینده و سم‌پاشی همزمان آن‌ها، از مردم خواهشمندیم از چیدن و استفاده آن‌ها خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر خطرساز بودن سموم مورد استفاده در گل‌های زینتی در صورت استفاده مردم گفت: با توجه به گل‌دهی گل‌های محمدی در روزهای آینده و سم‌پاشی همزمان آن‌ها، از مردم خواهشمندیم از چیدن و استفاده آن‌ها خودداری کنند.

به گزارش واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به کاشت گل‌های محمدی در سطح شهر اظهار کرد: طی سال‌های اخیر با اولویت‌دهی به کاشت گل‌های متنوع برای زیباسازی محیط عمومی شهر یکی از گونه‌هایی که انتخاب شد تا هم زیبایی مطلوبی به شهر داده و هم عطر مناسبی داشته باشد گل محمدی بود.
وی با اذعان به اینکه امسال نیز بخشی از عرصه‌های فضای سبز شهر در بهار با گل‌های محمدی زینت داده می‌شود گفت: بهار فصل گل‌دهی گل محمدی است و با آغاز گل‌دهی زیبایی و جلوه خاصی به شهر داده می‌شود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم همچنین با اشاره به آفات گل‌های زینتی به سبب گرمی و رطوبت هوا در فصل بهار به‌خصوص آفت شته ابرار کرد: به این دلیل سم‌پاشی گل‌ها آغازشده تا آفاتی متوجه فضای سبز شهر نشده و خللی در زیباسازی طبیعی محیط شهر ایجاد نشود.
وی با تأکید بر خطرساز بودن سموم مورد استفاده در گل‌های زینتی در صورت استفاده مستقیم مردم تصریح کرد: با توجه به گل‌دهی گل‌های محمدی در روزهای آینده و سم‌پاشی همزمان آن‌ها، از مردم خواهشمندیم از چیدن آن‌ها خودداری کنند.
جوادیان خاطرنشان کرد: بعضاً در سال‌های قبل مردم با چیدن این گل‌های محمدی از آن‌ها در موارد مختلف استفاده می‌کردند که با توجه به سم‌پاشی آن‌ها در صورت مصرف گل‌ها از سوی مردم امکان خطرآفرینی و مسمومیت برای سلامت آن‌ها وجود دارد.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها