شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
استاندار قم:
دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی در کشور است
استاندار قم با بیان اینکه امروز به دلیل هزینه بالا و زمان طولانی هیچ تهدید نظامی علیه کشور صورت نمی گیرد، گفت: دشمن با جریان سازی و در یک فرایند کم هزینه به دنبال انجام یک جنگ روانی در فضای زندگی مردم است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری سید مهدی صادقی عصر شنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: در حالی که در خصوص گرانی و یا کمیاب شدن کالاهای مختلف هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده، دشمن می کوشد تا با القای اینکه در آینده چنین چیزی را شاهد خواهیم بود، در بین مردم جنگ روانی ایجاد کند.
وی تبدیل یک شرایط عادی به غیر عادی در نزد افکار عمومی را از شیوه های جنگ روانی دشمن دانست و افزود: متاسفانه عناصر انسانی به طور عام در این موضوع تاثیر دارند، و افرادی در دستگاه های مختلف و یا در بین آحاد جامعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به این موضوع دامن می زنند.
استاندار قم با اشاره به اینکه این اقدامات آسیبی را به کلیت نظام وارد می کند، گفت: توجه به این مساله مهم که حفظ منافع جمعی و ترجیح دادن آن به منافع فردی و اینکه ضررهای ناشی از هرگونه تهدید متوجه همگان است، اهمیت زیادی دارد.
ویدر بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پدافند غیرعامل به یک موضوع آشنایی برای همه تبدیل شده است، گفت: در فضای جهانی شیوه هایی که برای تهدید کشورها به کار می برند نیز متفاوت از گذشته شده است.
صادقی یادآور شد: در گذشته بین شرق و غرب جهان جنگ سرد وجود داشت، و شیوه های خاص خود را عمل می کرد، ولی اکنون به جنگ اقتصادی و جنگ نیابتی تبدیل شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کنار مواد هشت گانه پدافند غیرعامل، موضوع های جدیدی نیز باید دیده شود، افزود: به عنوان نمونه خروج آمریکا از برجام تا حدودی اثرگذاری خود را داشته و این نشان می دهد که نباید پدافند غیرعامل را فقط از نوع سخت دنبال کنیم، بلکه با همه اهمیتی که دارد، برای پدافند غیرعامل در تهدیدهای نرم نیز برنامه ریزی خوبی داشته باشیم.

منبع : ایرنا
برچسب ها : استاندار قم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها