چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
حج از مهمترین ارکان مورد تاکید اسلام است
معاون فرهنگی بعثه رهبر معظم انقلاب گفت: انجام مناسک حج از مهمترین ارکان مورد تاکید دین اسلام است که فضایل عظیمی در دنیا و آخرت به همراه دارد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری حجت الاسلام و المسلمین سید جواد مظلومی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس این شهر، افزود: انجام حج از عبادات بسیار مهم و ارزشمند در معارف اسلامی است که بر اساس روایات معصومین (ع) به عنوان یکی از پنج پایه اصلی دین برشمرده شده است.
وی با اشاره به اهمیت حج در سخنان و سیره اهل بیت (ع) بیان کرد: به اندازه ای نسبت به انجام حج در روایات تاکید شده است که موجب شگفتی انسان می شود.
وی ادامه داد: حج در بردارند بسیاری ازعبادت های دیگر همچون اقامه نماز و پرداخت هزینه های مالی مانند قربانی کردن است و به همین دلیل یک عبادت جامع و دارای ثواب فراوان به شمار می آید.
مظلومی گفت: حاجی باید با انجام اعمال خاصی که برای حج وارد شده و پرداخت هزینه مالی این سنت الهی را انجام دهد و به همین دلیل حج آثار نیک بسیاری برای انسان به همراه دارد.
وی افزود: ثواب هیچ صدقه مستحبی به اندازه حج نیست و در صورت انجام ندادن آن، با صرف هیچ هزینه ای نمی توان به ثواب این عمل الهی رسید و آن را جبران کرد.
وی ادامه داد: نمی توان پول حج را، در صورت واجب بودن آن، صرف سایر امور کرد و حتی برای انجام حج مستحبی نیز در روایات معصومین (ع) ارزش و فضیلت بسیار ذکر شده است.
معاون فرهنگی بعثه رهبر معظم انقلاب، گفت: حج بر اساس روایات دارای منافع دنیایی و اخروی فراوان است و انجام دهنده این عمل مشمول رحمت الهی می شود.
وی بیان کرد: منفعت حج برهمه انسان ها سایه می اندازد و جهانیان از این سنت پسندیده الهی بهره می برند.
وی ادامه داد: فقط شرکت کنندگان در حج از منافع آن بهره نمی شوند، بلکه بنا به روایات معصومین (ع)، رحمت الهی شامل همه انسان هایی می شود که دل در گرو انجام این واجب دینی دارند.
مظلومی با اشاره به این که حضور در حج موجب اطلاع مسلمین از یکدیگر می شود، گفت: یکی از وظایف حجاج شرکت در کنفرانس ها و جلسات مشترک در زمان حضور در این کنگره عظیم اسلامی و ارائه راهکار برای حل مسائل و مشکلات جهان اسلام است که باید این فرصت را غنیمت دانست.
امسال حدود 86 هزار زائر ایرانی در قالب 583 کاروان در مناسک حج ابراهیمی شرکت می کنند.

برچسب ها : حج
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها