يكشنبه ۲۸ دي ۱۳۹۹
امیرآبادی:
هیچ کدام از طرح‌های مربوط به شفافیت آراء و عملکرد نمایندگان رای نخواهد آورد
عضو هیئت رئیسه مجلس معتقد است هیچ کدام از طرح‌های مربوط به شفافیت آراء و عملکرد وکلای ملت رای نخواهد آورد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری احمد امیرآبادی فراهانی در واکنش به رد یک فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان در جلسه دیروز مجلس، گفت: متاسفانه هیچ کدام از طرح‌های مربوط به شفافیت آرا و همچنین عملکرد نمایندگان در مجلس رای نخواهد آورد.

 وی با اشاره به توئیت خود اظهار کرد: بنده نوشته بودم که ۱۵ امضا برای هر طرحی کافی است ولی بسیاری از مواقع نمایندگان یک طرح را امضا می‌کنند اما به آن رای نمی‌دهند، حتی آنها امروز به شفافیت آرای خودشان هم رای ندادند.

 نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: معمولا نمایندگان این گونه طرح‌ها را با اهداف خیرخواهانه امضا می‌کنند تا کار خوبی برای کشورشان انجام دهند اما به دلیل انتشار این امضاها در فضای رسانه معمولا برخی از نمایندگان از پخش این امضاها برای تاثیر بر افکار عمومی در حوزه‌های انتخابیه خود استفاده می‌کنند، ولی متاسفانه در زمان رای‌گیری در صحن به آن رای نمی‌دهند.

 امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه هدف اصلی این طرح برای جلوگیری از این گونه رفتارها است، تاکید کرد: اگر یک فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان امروز تصویب می‌شد، مطابق آیین‌نامه یک ماه فرصت داشت تا در کمیسیون بررسی شود اما اکنون این طرح به صورت عادی بررسی خواهد شد.

 وی با اشاره به طرح دو فوریتی ذوالنوری نماینده مردم قم در بحث شفافیت هم اظهار کرد: این طرح درباره شفافیت حقوق، سفرهای خارجی، غیبت، تاخیر و … نمایندگان است که با توجه به آنکه طرح یک فوریتی شفافیت آراء نمایندگان امروز رای نیاورده طرح دو فوریتی هم رای نخواهد آورد که متاسفانه نمایندگان اشتباه می‌کنند و باید اجازه دهند تمام امور شفاف شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران
برچسب ها : شفافیت آراء
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها