شنبه ۴ تير ۱۴۰۱
مدیر شبکه سلطان:
شبکه‌ تلویزیونی سلطان دریچه‌ای برای گفتمان بین ادیانی است
مدیر شبکه اسلامی سلطان با اشاره به اینکه هدف اصلی این شبکه انتقال پیام قرآن و اهل بیت(ع) است، گفت: شبکه‌ تلویزیونی سلطان دریچه‌ای برای گفتمان بین ادیانی است و پیام‌ها و معارف مشترک میان اسلام و دیگر مذاهب را به جهانیان ارائه می دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،  حجت الاسلام محمد کاشانی ظهر امروز در افتتاحیه آغاز شبکه جهانی سلطان با اشاره به ملاقات رهبر کاتولیک های جهان و آیت الله سیستانی در عراق گفت: در سده‌های اخیر گفتمان علمی فاخر میان ادیان کمتر اتفاق افتاده، هر چند نمونه‌هایی از آن وجود داشته است.


وی ابراز داشت: پیام های مشترکی میان ادیان جهان به ویژه مسیحیت و اسلام وجود دارد، مثل: اخلاق، معنویت و گفت وگو با خداوند از جمله این پیام های مشترک است.


مدیر شبکه اسلامی سلطان اظهار کرد: میان ادیان مختلف اصول، پیامها، اهداف و سخن های مشترکی وجود دارد که ما باید تلاش کنیم که این تعالیم مشترک را با ابزارهای گوناگون میان جهانیان ترویج کنیم.


ائمه اطهار(ع) همزیستی مسالمت‌آمیز با اهل کتاب داشتند


وی با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) همزیستی مسالمت‌آمیز با اهل کتاب داشتند، افزود: اگر محتواهای که در معارف ناب اسلامی و در سیره اهل بیت(ع) وجود دارد را بتوانیم به گوش جهانیان از روش های مختلف برسانیم، مردم جهان دید مناسبی از اسلام پیدا خواهند کرد.


حجت الاسلام کاشانی ابراز داشت: متأسفانه تکفیری ها چهره خشن را از اسلام به جهانیان ارائه کردند و بسیاری از کشیشان و جهانیان معتقدند که دین اسلام، دین خشونت است.


ارائه پیام های اسلام به زبان انگلیس در دنیا
وی جذاب ترین، و پر مخاطب ترین ابزارها را قالب های رسانه ای دانست و افزود: متأسفانه بسیاری از شبکه های رسانه‌ای ما به زبان فارسی برنامه ارائه می دهند؛ در حالی که اگر زیر ساخت های مناسبی فراهم شود، خواهیم توانست پیام‌های جهان اسلام را به دوردست ترین نقاط جهان به زبان های غیر فارسی به ویژه انگلیسی منتقل کنیم.


حجت الاسلام کاشانی با اشاره به فعالیت های شبکه انگلیسی زبان سلطان گفت: شبکه‌ تلویزیونی سلطان دریچه‌ای برای گفتمان بین ادیانی است و پیام‌ها و معارف مشترک میان اسلام و دیگر مذاهب را به جهانیان ارائه می دهد.


هدف اصلی این شبکه انتقال پیام قرآن و اهل بیت(ع)
مدیر شبکه اسلامی سلطان ابراز داشت: هدف اصلی این شبکه انتقال پیام قرآن و اهل بیت(ع) به صورت گفتمان بین ادیانی است و ما در این شبکه قصد داریم چهره زیبای اسلام را برای جهانیان ترسیم کنیم.


مدیر شبکه اسلامی سلطان با بیان اینکه مخاطبان شبکه سلطان غیر مسلمانان به ویژه مسیحیان جهان هستند، اظهار کرد: در این شبکه کشیشان مسیحی، خاخام های یهودی، روحانیان بودایی و صائبی به گفت و گو می‌پردازند.


وی با بیان اینکه برنامه های مختلفی در خارج از کشور تهیه و تدوین شده، بیان کرد: مؤسساتی در ترکیه، عراق، ایتالیا آمریکا، انگلستان و کانادا برای این شبکه برنامه و محتواهای مختلف تولید خواهند کرد.


مدیر شبکه اسلامی سلطان اظهار کرد: شبکه انگلیسی زبان سلطان در کل اروپا، غرب آسیا، آسیای میانه، شمال آفریقا و بخش‌هایی از هند و پاکستان در دسترس مخاطبان قرار دارد و تمام جهانیان می توانند از طریق وب سایت این شبکه برنامه های آن را دنبال کنند و همچنین برنامه های شبکه در یوتیوب  و اینستاگرام بارگذاری خواهد شد.


 


 


انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها