يكشنبه ۲۸ دي ۱۳۹۹
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد :
تلاش برای اخذ تابعیت فرزندان شهدای مدافع حرم غیرایرانی
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه افراد تحت تکلف شهدای مدافع حرم بلافاصله پس اعلام مرجع اعزام کننده، زیرپوشش خدمات بنیاد شهید قرار می گیرند گفت: به دنبال اخذ تابعیت برای فرزندان شهدای مدافع حرم هستیم و تفاوتی در ارائه خدمات به خانواده‌های شدای مدافع حرم وجود ندارد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به تاریخچه بنیاد شهید اظهار کرد: این بنیاد به دستور امام خمینی(ره) برای رسیدگی به شهدای انقلاب اسلامی تشکیل شد. حدود دو هزار و 600 پرونده از شهدای پیش از انقلاب در بنیاد شهید داریم، همچنین رسیدگی به زندانیان سیاسی رژیم پهلوی هم جزو وظایف این بنیاد است.

وی ادامه داد: اکنون حدود 230 هزار شهید در بنیاد شهید پرونده دارند و این بنیاد نسبت به والدین، همسران و فرزندان شهدا موظف به رسیدگی در زمینه معیشت و فرهنگی است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به آمار  562 هزار جانباز و 43 هزار آزاده افزود: آمار شهدا، جانبازان و آزادگان و افراد تحت تکفل آنان در مجموع سه میلیون و 300 هزار نفر است که زیرپوشش این بنیاد قرار دارند، جامعه ایثارگری جامعه بزرگی است و 9 هزار کارمند در بنیاد شهید در خدمت ایثارگران هستند.

شهیدی خود را حامل سلام رئیس جمهور به مراجع و مردم شهر قم دانست و تصریح کرد: علاوه بر ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران نماینده مقام معظم رهبری در این بنیاد هستم.

 

ایجاد مراکز توانبخشی در 26 استان

وی ادامه داد: دارو، ویلچر و وسایل مورد نیاز جانبازان را تامین کردیم و در صورت نیاز واردات هم صورت می‌گیرد. در 26 استان مراکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی برای جانبازان داریم و در مراکز توانبخشی به جانبازان رسیدگی می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: میانگین سنی والدین شهدا و جانبازان بالا است و نیاز به درمان دارند، همه آن‌ها بیمه شدند و در مراکز استان قراردادهایی را با بیمارستان‌ها منعقد کردیم و درمان ایثارگران در این بیمارستان‌ها انجام می‌شود. همچنین در صورت نیاز از منابع صندوق سلامت هزینه‌های خارج از پوشش بیمه این افراد پرداخت می‌شود.

شهیدی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هدف را وظیفه بنیاد شهید دانست و تصریح کرد: با این فرهنگ در دوران دفاع مقدس پیروز شدیم، در این راستا رئیس جمهور، وزرا و استانداران به صورت مرتب به دیدار خانواده‌های شهدا در قالب طرح سپاس می‌روند.

 

*ساماندهی 14 هزار گلزار شهدا

وی ادامه داد: نزدیک به 20 هزار گلزار شهدا در کشور داریم که 14 هزار گلزار ساماندهی شده است،

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در پنج سال اخیر برای فرزندان ایثارگران حدود 95 هزار نفر شغل ایجاد شده است. بنیاد شهید سهمیه در استخدام‌ها دارد، ولی استخدام‌ها کم شده است و  صندوق اشتغال بنیاد وام‌هایی را برای اشتغال به فرزندان ایثارگران می‌دهد.

شهیدی با اشاره به اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: در چهار سال گذشته این بنیاد، 200 هزار تسهیلات مسکن به ایثارگران پرداخت کرده است و در زمینه مسکن ایثارگران گام‌های بلندی را در سال جاری خواهیم برداشت.

وی ادامه داد: در مورد شهدای مدافع حرم بلافاصله پس اعلام مرجع اعزام کننده، افراد تحت تکفل این شهدا زیرپوشش خدمات بنیاد شهید قرار می گیرند. هزار پرونده برای این شهدا داریم و به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهیم و به دنبال اخذ تابعیت برای فرزندان شهدای مدافع حرم هستیم و تفاوتی در ارائه خدمات به خانواده‌های شهدای مدافع حرم وجود ندارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: از زمانی که ما خبر درگذشت جانباز اعصاب و روان را در افغانستان شنیدیم، معاونت حقوقی بنیاد مامور به پیگیری پرونده شد، هنوز محل دقیق قبر این جانباز مشخص نشده است و دادگاه برای رسیدگی به پرونده او تشکیل شده است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها