پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
دادستان قم خبرداد:
دستگیری 70نفر در قم به دلیل ایجاد تصادفات ساختگی
دادستان قم گفت: طی سال گذشته 70 نفر به دلیل ایجاد تصادفات ساختگی در قم دستگیر شدند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری مهدی کاهه دادستان قم در دیدار با سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم، با بیان اینکه در قم تعامل بین دستگاه قضائی و نیروی انتظامی کم نظیر بوده به گونه‌ای که در بسیاری از مأموریت‌ها دادستان و معاونان دادستان در خط مقدم و در کنار نیروهای پلیس حضور دارند، عنوان کرد: رویکرد دستگاه قضائی همانند نیروی انتظامی جهادی و انقلابی است.

دادستان قم با بیان اینکه حساسیت استان قم باعث شده تا وقوع برخی حوادث جنبه ملی و گاهاً فرا ملی پیدا کند، گفت: برخورد با بدحجابی به دلیل جریحه دار کردن عفت عمومی همواره در دستور کار پلیس و دستگاه قضائی است.

کاهه با اشاره به اینکه اخلال در نظم صرفاً استفاده از سلاح سرد نیست بلکه مزاحمت ها، آلودگی صوتی و دور دور کردن خودروها را نیز شامل می شود، افزود: تکرار جرمی مانند آلودگی صوتی هدفمند بوده و با توجه به شعار دادستانی یعنی "قانون در خدمت عدالت" بدون اغماض با این افراد برخورد می شود.

وی با بیان اینکه تعاملات فی مابین پلیس و دستگاه قضائی به نفع جامعه است به آسیب شناسی برخی جرایم در قم اشاره و افتتاح مجتمع قضائی در قم را از نمونه های آن برشمرد که منتج به کاهش برخی جرایم شده است.
 
دادستان قم همچنین ایجاد مجتمع تخصصی تصادفات را از دیگر اقدامات دستگاه قضائی در قم دانست و تصریح کرد: طی سال گذشته 70 نفر به دلیل ایجاد تصادفات ساختگی در قم دستگیر شدند.

کاهه، با تاکید بر مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر در قم، گفت: هر چه تعامل بین نیروهای انتظامی، عملیاتی و قضائی در استان بیشتر باشد بهتر به نتیجه می‌رسیم.

**کلانتری های قم تقویت می شوند
سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم نیز در این دیدار بر ضرورت تاسیس و تقویت کلیه کلانتری های استان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه هدف دستگاه قضائی و نیروی انتظامی مشترک است، اظهار کرد: دشمنان در تلاش هستند تا بین این دو سازمان اختلاف ایجاد کنند اما تا به امروز نتوانسته اند به خواسته خود دست پیدا کنند.

فرمانده انتظامی استان قم سپس بر ضرورت ایجاد دو پایگاه پلیس آگاهی در استان تاکید کرد و افزود: نیروهای ستادی دارای توان عملیاتی شناسایی شده اند و در کلانتری ها از توانایی آنان استفاده می‌شود.

برچسب ها : مهدی کاهه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها