سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تخفیف ۱۵ درصدی برای پرداخت به موقع عوارض صنفی
سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با اشاره به تخفیف عوارض صنفی در صورت پرداخت به موقع، گفت: اصناف طبق قانون نظام صنفی و تعرفه مصوب مکلف هستند عوارض را پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، محمد وحیدنیا در گفت‌وگو با شهرنیوز، پرداخت عوارض را گامی مؤثر در آبادانی شهرها دانست و اظهار داشت: میزان مشارکت مردم در پرداخت عوارض‌های شهری می‌تواند توسعه‌یافتگی بیشتری به شهرها دهد، هرچند شهرداری هیچ‌گاه در خدمت‌رسانی متوقف نمی‌ماند.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم یکی از عوارض‌های شهری را عوارض پسماند دانست و ابراز کرد: بحث عوارض پسماند براساس قانون بهای خدمات است و عوارض ساختمانی نیز براساس مصوبه شورای شهر و اختیارات به تصویب رسیده که براساس تعرفه شورا برای صدور پروانه اخذ می‌شود.

وحیدنیا عنوان کرد: یکی از آیتم‌های عوارضی، عوارض کسبی است که طبق قانون نظام صنفی و تعرفه مصوب کلیه کسبه مکلف هستند عوارض را پرداخت کنند.

وی پرداخت عوارض مشاغل را موردتوجه قرار داد و گفت: دو دسته عوارض مشاغل داریم که یکی مشمول قانون نظام صنفی هستند که زیر نظر اتاق اصناف بوده و به‌حساب شهرداری واریز می‌کنند و صاحبان شغل مکلف هستند سالیانه این عوارض را پرداخت کنند.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم ادامه داد: مشمولان دیگر به جز قانون نظام صنفی، شامل دفاتر وکلا و اسناد رسمی، دفاتر زیارتی، کارگزاری بورس، پیشخوان بیمه و غیره هستند، آن‌ها براساس تعرفه وضع‌شده مکلف هستند عوارض را سالیانه پرداخت کنند.

وحیدنیا گفت: این مشمولان در ابتدای سال از ۱۵ درصد تخفیف و سه‌ماهه اول و دوم ۱۰ درصد و سه‌ماهه سوم ۵ درصد تخفیف پرداخت عوارض شغلی برخوردار می‌شوند.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها