سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
اجرای فاز نخست احداث مسیر ویژه دوچرخه در خیابان شهید صدوقی/ دوچرخه‌های اشتراکی به موقعیت‌یاب مجهز می‌شوند
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آغاز اجرای فاز نخست احداث مسیر ویژه دوچرخه در خیابان شهید صدوقی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت توجه به دوچرخه در حمل‌ونقل شهری، اظهار داشت: طرح جامع دوچرخه توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری برای نخستین بار تدوین‌شده است و شهرداری در این زمینه نقشه راهی مشخص دارد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه در این طرح احداث ۳۵۰ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در نظر گرفته‌شده است، ابراز کرد: یکی از مطالبات مردمی و خواسته شهرداری توسعه این مسیرها با ضریب ایمنی بالاست، چراکه راه تشویق مردم به استفاده از دوچرخه در کنار فرهنگ‌سازی ایجاد زیرساخت‌های لازم است.

ذاکریان با اشاره به آغاز فاز نخست احداث مسیر ویژه دوچرخه در خیابان شهید صدوقی، یادآور شد: ایجاد این مسیر آغازشده و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم این خیابان را برای مسیر ویژه دوچرخه ایمن‌سازی کنیم.

وی از اجرای طرح دوچرخه اشتراکی در قم خبر داد و گفت: در این طرح، دوچرخه‌ها با نصب موقعیت یاب(GPS) و نرم‌افزار اندروید توسط کاربر انتخاب‌شده و در دسترس خواهد بود، نرم افزار نزدیک‌ترین نقطه به دوچرخه را نشان می‌دهد که با پرداخت الکترونیکی، قفل دوچرخه باز می‌شود و در نقطه مقصد، دوچرخه قفل می‌شود و نفر بعدی استفاده می‌کند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: در گام نخست، ۱۰۰ دوچرخه را برای اجرای این طرح در هسته مرکزی شهر اختصاص می‌دهیم و همزمان خرید دوچرخه را پیگیری می‌کنیم تا در صورت استقبال شهروندان، طرح گسترش یابد.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها