جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
عدم پرداخت عوارض خودرو مشمول ۲ درصد جریمه ماهیانه می‌شود/انتقاد از پرداخت عوارض خودرو در شهرهای تابعه
سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه عدم پرداخت به‌موقع عوارض خودرو شامل 2 درصد ماهیانه جریمه دارد و تصاعدی افزایش می‌یابد، گفت: شهروندان از پرداخت عوارض خودرو در شهرهای تابعه خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، محمد وحیدنیا در گفتگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت پرداخت عوارض خودرو، اظهار داشت: عوارض خودرو مطابق با قانون ارزش‌افزوده باید توسط مالکین خودرو سواری و وانت پرداخت شود.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه عدم پرداخت به‌موقع عوارض خودرو شامل ۲ درصد ماهیانه جریمه دارد و تصاعدی افزایش می‌یابد، ابراز کرد: پرداخت این عوارض قطعی بوده و غیربخشودنی است.

وحیدنیا ادامه داد: مردم می‌توانند در شهرداری مناطق و از طریق دفاتر اسناد رسمی موقع انتقال سند و هنگام تعویض پلاک و یا دفاتر پیشخوان عوارض خودرو را پرداخت کنند، هرچند توصیه می‌شود که عوارض را به زمان فروش خودرو یا انتقال سند و یا تعویض پلاک موکول نکنند تا شامل جریمه نشوند.

وی با انتقاد از پرداخت عوارض خودرو در شهرهای تابعه و دیگر شهرها توسط برخی مالکان خودروها، یادآور شد: شهروندان از پرداخت عوارض خودرو در شهرهای تابعه خودداری کنند و در شهرداری همان منطقه و شهر پرداخت کنند تا شهرداری دچار ضرر و زیان نشود. البته مکاتباتی با استانداری شده تا جلوی این اتفاق گرفته شود.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با تأکید بر اینکه عوارض خودرو به صراحت در قانون آمده و شهروندان را مکلف کرده است، تصریح کرد: اگرچه قانون برای هزینه‌کرد عوارض خودرو ردیفی را تعریف نکرده است اما این عوارض در خدمات، ایمن‌سازی و آسفالت هزینه می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها