سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
لزوم اهتمام تمام دستگاه‌های اجرایی به تحقق طرح تفصیلی/ مجوز احداث ترانس هوایی در قم صادر نمی‌شود
مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم گفت: طرح تفصیلی شهر قم و ضوابط سیما و منتظر برای تمام دستگاه‌هایی که در شهر ساخت و ساز می‌کنند لازم‌الاجرا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، محسن صادقی امینی در گفت و گو با شهرنیوز، اظهار داشت: از مهمترین اهداف تهیه طرح تفصیلی بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء کیفیات محیطی است.

مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم افزود: طرح تفصیلی برای رسیدن به هدف خود به همراهی تمام دستگاه‌ها نیاز دارد و تمام دستگاه‌های اجرایی متولی کاربری‌های خدماتی و عمومی باید اراضی مورد نیازشان را در چارچوب طرح تفصیلی تملک کرده و برای تحقق کاربری‌ها اقدام عملی انجام دهند.

صادقی امینی در خصوص اهمیت این موضوع افزود: یکی از کاربری‌‌هایی که در طرح تفصیلی بر روی اراضی شهری مصوب شده، تأسیسات و تجهیزات شهری است. لازم است ارگانهای متولی در این زمینه از فرصت موجود در راستای خدمت رسانی، نهایت بهره را ببرند تا مشمول ماده واحده قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرحهای دولتی و شهرداری‌ها نشوند.

وی ادامه داد: در همین راستا معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قم در سالهای اخیر از هرگونه صدور مجوز ترانس هوایی در سطح شهر خودداری کرده است.

مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم گفت: احداث ترانس‌های هوایی برق، غیر از مباحث ایمنی و پدافندی، از حیث سیما و منظر نیز ،از کیفیت فضایی کاسته و کریدورهای بصری را مخدوش و مغشوش می‌ک

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها