سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
تدوین طرح جامع منظر و بهسازی پیرامون حرم با ۱۰ پروژه شاخص/ اهمیت برقراری ارتباط منطقی بین پروژه‌ها
ز با اشاره به برنامه‌ریزی برای تدوین طرح جامع منظر و بهسازی پیرامون حرم به‌منظور ارتباط منطقی بین پروژه‌ها، ازلحاظ شدن 10 پروژه شاخص پیرامونی حرم در این طرح خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،علیرضا خاکی در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به برنامه‌ریزی تدوین طرح جامع منظر و بهسازی پیرامون حرم، اظهار داشت: هدف این طرح برقرار کردن ارتباط منطقی بین پروژه‌ها از منظر الگوی ساخت‌وساز و در رابطه با کاربری‌های موردنیاز است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر این طرح جامع را نوعی طراحی شهری برشمرد و افزود: این طرح الگوی بهسازی پیرامون حرم به صورت یکپارچه تدوین می‌کند تا پروژه‌ها موضعی دیده نشده و در ارتباط باهم دیده شوند.

خاکی با اشاره به در نظر گرفتن ۱۰ پروژه شاخص پیرامون حرم، افزود: این طرح، پروژه‌ها را اولاً به هم می‌دوزد و دوما ضوابط کاربردی سیما و منظر را در آنها تعیین می‌کند.

وی با تأکید بر اهمیت بافت پیرامون حرم تصریح کرد: بر اساس این طرح به‌صورت یکپارچه تصمیم‌گیری می‌شود که در پیرامون حرم به‌عنوان یک محیط فرهنگی و تاریخی و اجتماعی به لحاظ فرم و سیما و منظر باید به چه شکلی حرکت کنیم.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر یکی از اهدافی بهسازی بافت پیرامون حرم را تعریف پروژه‌های کوچک بهسازی و توانمند کردن مراکز محلات خواند و گفت: مهم‌ترین پروژه ما در سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم، محور فرهنگی به طول ۴ کیلومتر از حرم تا چهل اختران است.

خاکی بابیان اینکه بیشتر بناهای بااهمیت تاریخی و مذهبی در این محور قرار می‌گیرند، ادامه داد: بهسازی و نوسازی شکلی و زیربنایی در این مسیر برای توسعه گردشگری و توسعه اقتصادی در این مناطق در دستور کار سازمان قرار دارد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها