يكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
توجه به مسجدمحوری در اقدامات فرهنگی شهرداری قم/ لزوم توجه ویژه به فرهنگ شهروندی
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنري ورزشی شهرداری قم گفت: توجه به مسجد محوری و محله محوری یکی از سیاست‌های سازمان برای اقدامات فرهنگی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، ابوالقاسم مقیمی در جلسه شورای سازمان فرهنگی هنری ورزشی هنری شهرداری قم که با حضور اعضای شورای سازمان و به ریاست شهردار قم برگزار شد اظهار داشت: یکی از اقدامات سازمان تطبیق عملکرد با سند چشم انداز شهرداری قم بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اهداف سند چشم انداز تطابق دارد افزود: یکی از اشکالاتی که در اهداف فرهنگی سند چشم انداز دیده می‌شود، پراکندگی وظایف است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: در برنامه راهبردی شهرداری قم توسعه سرانه فرهنگی شهر اعم از سینماها و موسسه های فرهنگی و… به عهده سازمان فرهنگی گذاشته شده درحالیکه سازمان فرهنگی در این زمینه فقط می‌تواند تسهیل‌گر باشد.
وی تصریح کرد: در دو سال گذشته هر سال ۶ هدف راهبردی برای سازمان در نظر گرفتیم تا بودجه سازمان را از یک بودجه سرگردان به یک بودجه پروژه محور تبدیل کنیم.
مقیمی با اشاره به اینکه چهار حوزه کاری به صورت کلی در سازمان تعریف شده ادامه داد: هر کسی که با ما طرف حساب میشود، در یکی از این چهار حوزه باید تلاش کند.
وی اظهار داشت: در کارهای فرهنگی سطح شهر یکی از اهداف ما محله محوری و مسجد محوری است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم تاکید کرد: در مراکز فرهنگی که در اختیار سازمان است، تنها به بانوان و آقاپسرهای زیر ۱۰ سال خدمات ارائه میدهیم و پسران بعد از ده سالگی باید به مساجد بروند.
سید امیر سامع، معاون خدمات شهری شهرداری قم هم در این جلسه بر ظرفیت‌های عظیم موجود در حیطه فرهنگ تاکید کرد.
وی افزود: در حیطه فرهنگ شهروندی که از مسائل مهم حوزه کاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم است، نیاز به تلاش بیشتری وجود دارد.

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها