يكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
بازدید جمعی از مدیران شهرداری کرج از سازمان فناوری اطلاعات و سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم
جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و معاونت حمل و ترافیک شهرداری کرج از اقدامات شهرداری قم در حوزه پرداخت‌های الکترونیکی شهروندی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،رکورش محمدحسینی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم در حاشیه معرفی اقدامات انجام شده در حوزه پرداخت های الکترونیکی شهروندی و کاربردهای آن در حمل و نقل عمومی شهرداری قم، اظهار داشت: تبادل تجربیات موفق بین شهرداری‌های کشور می‌تواند در دستیابی سریعتر و بهتر به اهداف مشترک شهرداری ها موثر باشد.

محمدحسینی بیان کرد: امروز در برنامه یک روزه بازدید از سازمان فناوری و سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم، و همچنین بازدید میدانی از پایانه‌های اتوبوس و تاکسی و باجه های فروش و شارژ کارت هوشمند یکپارچه شهروندی (قمکارت)، به معرفی بخشی از اقدامات در  شهرداری قم پرداخته شد.

وی عنوان کرد: پروژه جدید کارت شهروندی (قمکارت) یکی از زیرساخت‌های مهم در ایجاد تحول در پرداخت‌های خرد شهری و بویژه موضوعات مرتبط با حمل و نقل عمومی است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم افزود: در سال ۹۷ براساس دستور شهردار قم، مطالعات پروژه کارت هوشمند جدید شهروندی قم با نام قمکارت به عنوان یک کارت هوشمند چند منظوره آغاز گردید.

محمدحسینی خاطرنشان کرد: براین اساس از توانایی‌ها و تجربیاتی موفق در کشور کمک گرفته شد و فاز مطالعاتی و چگونگی بومی سازی جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در این حوزه، مطالعه گردید و معماری مناسب شهر قم تدوین و طراحی شد.

و در نهایت با تکیه بردانش و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان کشور این پروژه در اوایل سال ۹۸ آغاز گردید.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها