يكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سوله حاره‌ای جایگزین تورهای خارجی در باغ پرندگان قم
معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با تأکید بر تولید داخلی در پروژه‌های شهری به طراحی سوله حاره‌ای به‌جای خرید تورهای 40 میلیارد تومانی خارجی اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،عباس حلوایی زاده در گفت‌وگو با شهرنیوز با اشاره به استفاده از ظرفیت تولیدات داخلی در پروژه باغ پرندگان، اظهار داشت: در طراحی اولیه سطح بسیار بزرگی را باید زیر تور می‌بردیم بدون اینکه ستون داشته باشیم به همین دلیل تهیه کردن این تور یک موضوع ویژه برای پروژه محسوب می‌شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم بابیان اینکه نوعی خاصی از توری‌ها برای استفاده در این موقعیت در نظر گرفته‌شده بود، افزود: با توجه به اهمیت موضوع تمام مشاوران ایرانی توصیه به استفاده از مصالح خارجی در پروژه باغ پرندگان می‌کردند.

حلوایی زاده با اشاره به افزایش قیمت ناگهانی، تأکید کرد: با توجه به طراحی اولیه در تأمین تور باغ پرندگان با مشکلاتی مواجه شدیم به‌طوری‌که درنتیجه افزایش بسیار زیاد قیمت‌ها هزینه تأمین تور از ۶ میلیارد برآورد اولیه به ۴۰ میلیارد و بیشتر رسید و حتی اما و اگرهایی در مورد امکان یا عدم امکان واردکردن آن‌هم وجود داشت.

وی بابیان اینکه درنتیجه این افزایش قیمت‌ها احداث سوله در طراحی جایگزین شد، افزود: سوله با دهانه ۳۶ متر به‌عنوان سوله حاره‌ای ویژه پرندگان گرمسیری اجرایی شد که تجربه بسیار خوبی بود و به انضمام برکه و آب‌نما بهره‌برداری شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: در ادامه اگر برای ۶- ۷ هزار متر باقیمانده نیز به فضای محصور با تور داشته باشیم می‌توانیم دقیقاً با همین روش مکانی را طراحی کنیم ضمن اینکه در سال‌های آینده هم امیدوار هستیم تولیدات داخلی ما به حدی برسد که بتواند توانایی تولید این کابل‌ها را داشته باشد.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها