يكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
اولویت‌بندی تجهیزات قطار شهری قم در ۹ بسته/ اجرای۱۹ مناقصه قطار شهری در سال جاری
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به اولویت‌بندی تجهیزات لازم در پروژه قطار شهری در 9 بسته از اجرای 19 مناقصه برای تأمین این تجهیزات خبر داد که 13 مورد از آن‌ها منجر به قرارداد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،منصور درویشی در گفت‌وگو با شهرنیوز، با اشاره به تجهیزات موردنیاز خط A مترو قم اظهار داشت: در پروژه خط Aمترو قم در قالب ۹ بسته تجهیزات مترو را از ابتدای پروژه تفکیک کردیم و در قالب این ۹ بسته مدارک مهندسی، گزارش‌ها و اسناد مهندسی خرید در سال‌های گذشته آماده‌شده است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم افزود: از ابتدای بهمن یا اسفند ۹۸ این موضوعات برای برگزاری فرآیند مناقصه به ترتیب اولویت‌هایی که برای پروژه موردنیاز است، ارجاع داده‌شده است.

درویشی بابیان اینکه با توجه به عملیات اجرایی که در مسیر تونل و ایستگاه‌ها وجود دارد و پیش‌نیازهایی که باید برای ساخت آنها پیش‌بینی شود هم اولویت‌بندی شده است، تصریح کرد: بحث ناوگان، روسازی مسیر و دپو، بسته تأمین توان و برق سیستم در اولویت یک قرارگرفته و مناقصه بسته‌های دیگری مانند تهویه، اطفای حریق، سیگنالینگ، مخابرات، آسانسور و پله‌برقی توسط پیمانکار انجام شد.

وی بابیان اینکه تقریباً از ۱۹ مناقصه‌ای که در یک سال برگزار شد ۱۳ مناقصه منجر به ‌قرارداد شد، افزود: پیش‌پرداخت داده‌شده و کار تولید مدارک مهندسی توسط سازنده‌ها شروع‌شده است، بعضاً مدارک تائید و بحث تأمین قطعات و زیرسیستم‌ها هم توسط سازنده‌ها انجام‌شده است.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها