سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
سرویس اتوبوسی خارج از شهر، ساعتی ۱۵۰ هزار تومان/تصویب نرخ سرویس بالاتر از نرخ بخش خصوصی
قم فوری:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم که در نشست رسمی و علنی امروز این شورا سخن می‌گفت با اشاره به این که لایحه شهرداری به شورای اسلامی شهر برای اخذ مجوّز به مبلغ ۹۰ هزار تومان برای هر ساعت سرویس اتوبوس به مقصد خارج از شهر اشاره دارد بیان داشت: پیشنهاد نخست کمیسیون عمران و حمل و نقل، افزایش این نرخ به ساعتی ۲۰۰ هزار تومان بود، اما مقرّر شد تا این مبالغ در نشست‌های بعدی کمیسیون و همچنین در یک بررسی کارشناسی و در مقایسه با دیگر کلانشهرها مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد که در نهایت قیمت پیشنهادی کمیسیون، ۱۵۰ هزار تومان برای هر ساعت سرویس برون شهری است و بر همین اساس، تقاضای رأی و موافقت اعضای شورا وجود دارد.

روح الله امراللهی همچنین ادامه داد: در حال حاضر نرخ بخش خصوصی برای سرویس های اتوبوسی به مقصد خارج از شهر در هر ساعت حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومان است.

در عین حال رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این باره اظهار کرد: هدف از این افزایش قیمت در شورای شهر و نسبت به لایحه شهرداری این است که بخش خصوصی همچنان در این موضوع فعال باقی بماند و به ارائه خدمت بپردازد.

عبدالله جلالی افزود: باید گفت ارائه سرویس اتوبوس به کارگاه ها، کارخانه ها و واحدهای تولیدی اطراف شهر، اولویتی برای شهرداری ندارد و از این رو، قیمت در نظر گرفته شده بیش از مبلغ خدمات دهی بخش خصوصی در نظر گرفته شده تا شهرداری در این زمینه با درخواست‌های فراوان رو به رو نشود.

وی اضافه کرد: در عین حال، فقدان قیمت مشخص در این زمینه هم مشکلاتی را ایجاد کرده بود که در نهایت تصمیم گرفته شد هم نرخ گذاری در شورای اسلامی شهر انجام شود و هم این که این قیمت، انگیزه های بخش خصوصی را برای خدمات‌رسانی در این موضوع با چالش مواجه نکند.

در نهایت، اعضای شورای اسلامی شهر قم نرخ ۱۵۰ هزار تومان برای هر ساعت سرویس اتوبوس‌های شهرداری به مقصد اطراف شهر را به تصویب رساندند.

 

 

 

انتهای پیام/

برچسب ها : سرویس اتوبوس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها