پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
آموزش راهکارهای خرید هوشمندانه در فروشگاه‌ها
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: آموزش های محیطی با موضوع مدیریت پسماند و محوریت خرید هوشمندانه در فروشگاه‌های شهر ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، سیدعبدالله میرابراهیمی با اشاره به اجتناب از تولید پسماند و کاهش در مبدا، اظهار کرد: برنامه‌های آموزشی با موضوع اجتناب از تولید پسماند باید برای سطوح مختلف جامعه اجرا شود که شامل مواردی مانند، آموزش شهروندی در زمینه نحوه استفاده مجدد از محصولات، خرید به صورت فله‌ای، انتخاب اجناس با بسته‌بندی قابل بازیافت و … می‌باشد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان میادین و میوه و و تره بار شهرداری قم، فروشگاه‌های همشهری در مرحله اول آموزش قرار دارند و ارائه آموزش در دیگر فروشگاه‌ها نیز در ادامه صورت می‌پذیرد.

میرابراهیمی یادآور شد: آموزش‌های محیطی یکی از موثرترین نوع آموزش‌ها است که به بالا بردن سطح آگاهی عموم مردم و مشاغل تمرکز دارند.

وی اضافه کرد: کاهش یا جلوگیری از تولید پسماند یا انحراف آن از مسیر جریان پسماند با استفاده از روش‌هایی هوشمندانه در مرحله تولید یا مصرف محصولات نظیر بازیافت، استفاده مجدد، افزایش عمر مفید محصولات و نظایر آن توسط تولید کنندگان و مصرف کنندگان کالا امکان‌پذیر است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به تاثیرگذاری ارائه راهکار از طریق آموزش به شهروندان، تصریح کرد: این راهکارها با هدف تغییر رفتار در تصمیم‌سازی با ارائه آگاهی از تکنیک‌های اجتناب از تولید پسماند و دیگر برنامه‌های آموزشی صورت می‌پذیرد.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها