پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
رونمایی از دو کتاب «ابوالفضل مرگ بر شاه» و «از خیابان ارم»
کتاب خاطرات انقلاب با عنوان «ابوالفضل، مرگ بر شاه»، مجموعه شعر قم با عنوان «از خیابان ارم» در نشست امروز شورای اسلامی شهر قم رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، رونمایی از دو کتاب خاطرات انقلاب با عنوان «ابوالفضل، مرگ بر شاه»، مجموعه شعر قم با عنوان «از خیابان ارم» از برنامه‌های شهرداری قم و به مناسبت گرامیداشت «روز قم» بود.

در این نشست علی پورزمان، یکی از نویسندگان کتاب «ابوالفضل، مرگ بر شاه» در سخنانی گفت: این کتاب، خاطرات آقای ابوالفضل الماسی از انقلابیون قم و از دوران انقلاب است.

وی افزود: به خوبی به یاد دارم که در آغاز ضبط خاطرات، ایشان به ما گفت من به خاطر رضای خدا در فعالیت‌های انقلابی حاضر بودم و بیان این خاطرات هم برای رضای خداست.

پورزمان ضمن تشکر از رضا یزدانی به عنوان نویسنده دیگر این کتاب ابراز امیدواری کرد که انتشار این کتاب، سرآغاز خوبی برای تداوم ثبت و ضبط خاطرات مردم قم از دوران انقلاب باشد.

همچنین ابوالفضل الماسی نیز در ادامه این نشست بیان کرد: افراد بسیاری برای به ثمر رسیدن این انقلاب زحمت کشیدند که برخی شهید شدند و برخی هم از قطار انقلاب پیاده شدند یا از آن سقوط کردند، پس ما باید مراقب خود باشیم و همیشه از خداوند بخواهیم که عاقبت ما را ختم به خیر کند.

وی اضافه کرد: رهنمود حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری این است که می فرمایند کارهایی را که برای مردم انجام می‌دهید، به آن ها بگویید، لذا هم ما و هم مسئولان باید به این توصیه مهم عنایت داشته باشند.

در ادامه این نشست معاون فرهنگی حوزه هنری استان قم نیز به روند شکل گیری کتاب «از خیابان ارم» اشاره کرد و گفت: این کتاب، مجموعه اشعار برگزیده‌ای است که صرفا برای شهر قم و در حال و هوای شهر قم سروده شده است.

محمد غفاری ادامه داد: این اشعار بر اساس یک فراخوان جمع‌آوری شد که بیش از ۱۰۰ شاعر بر اساس این فراخوان شعر سرودند و برگزیده این اشعار در کتاب «از خیابان ارم» منتشر می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها