پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
۲۰۰۰ معبر در قم مزین به نام شهداست
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌المل شهرداری قم گفت: 2 هزار و 136 معبر در قم به نام شهدا نام‌گذاری شده است که 90 درصد معابر را تشکیل می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، مهدی کلانترزاده در مراسم رونمایی از ۴۰ پلاک کوچه و خیابان با نام شهدا با اشاره به آمار مربوط به نام‌گذاری معابر، اظهار کرد: از کل معابر نامگذاری شده ۲ هزار و ۱۳۶ معبر به نام شهدا در قم نامگذاری شده است و حدود ۹۰ درصد معابر قم مزین به نام شهدای والا مقام است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌المل شهرداری قم با اشاره به تفکیک درصد مناطقی که به نام شهدا مزین شده است، تصریح کرد: منطقه یک ۹۵.۶درصد، منطقه دو ۶۳.۱ درصد، منطقه سه ۸۹ درصد، منطقه چهار ۸۹.۶ درصد، منطقه پنج ۸۵ درصد، منطقه ۶، ۸۸.۷ درصد، منطقه هفت ۸۴.۳ و منطقه هشت ۸۶.۳ درصد به نام شهدا مزین شده است.

کلانترزاده اضافه کرد: ۲۷ کوچه و خیابان با عناوین دینی و مذهبی، ۲ هزار و ۱۳۶ کوچه و خیابان با نام شهدا، ۵۷ کوچه و خیابان با نام طبیعت، ۷ کوچه و خیابان با عناوین فرهنگی و تاریخی، ۹ کوچه با عناوین سیاسی و ۳ کوچه و خیابان با عناوین اقتصادی در قم نام گذاری شده است.

ابوالقاسم مقیمی، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم هم در این مراسم اظهار داشت: یکی از افتخارات شهرداری ترویج فرهنگ شهادت است. ما سال ۹۹ را درگلزار شهدای بهشت معصومه (س) و گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) آغاز کرده و با یادمان شهدا سال را به پایان می رسانیم.

وی با اشاره به نام گذاری روز قم و اجرای ویژه برنامه هایی از سوی شهرداری به این مناسبت بیان کرد: دو سال است که به میمنت سالروز ورود بانوی کرامت، روز قم نام گذاری شده است و شهرداری و شورای اسلامی شهر قم ویژه برنامه‌هایی را در دستور کار دارد که اغلب این برنامه‌ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها