پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
هزینه ۵ میلیارد تومانی برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در بلوار جمهوری اسلامی
مدیر منطقه دو شهرداری قم از اجرای 6 پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه دو شهرداری قم خبر داد و گفت: با توجه به اجرای 6 پروژه بخشی از معضلات آب‌های سطحی در منطقه دو را در سال جاری نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، رضا رحیمی با اشاره به نزدیکی فصل بارندگی و مشکلات آب‌گرفتگی منطقه دو، اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهم در منطقه دو حل معضل آب‌گرفتگی معابر در منطقه بوده که دریک سال گذشته اقدامات خوبی در خصوص آن انجام‌شده است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم از شناسایی نقاط بحرانی در منطقه دو خبر داد و افزود: بخشی از معضل آب‌گرفتگی در نقاط بحرانی حل‌شده و ساماندهی کانال بلوار جمهوری اسلامی که از تقاطع خیابان جوادالائمه(ع) تا رودخانه بوده، در حال اجرا است.

رحیمی طول فاز نخست کانال بلوار جمهوری اسلامی را ۷۰۰ متر اعلام کرد و گفت: این پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۵ میلیارد تومان در فاز نخست آن کلید خورده و در حال اجرا است.

وی اصلاح نهر خیابان یادگار امام (ره) ابتدای سواران را نیز یکی دیگر از نقاط بحرانی منطقه دو دانست و بیان کرد: اصلاح و بازسازی نهر خیابان شهید منتظری و نهر عرضی بلوار شهید موسوی تا خیابان صداقت در حریم کمربندی نیز امسال انجام‌شده و امیدواریم مشکلات آب‌گرفتگی در این خیابان‌ها نیز برطرف شده باشد.

مدیر منطقه دو شهرداری قم ادامه داد : اجرای نهر بلوکی مقابل اداره برق در میدان امینی بیات نیز در دستور کار قرارگرفته و هم‌زمان با این موضوع، احداث جدول کانیو در خیابان شهید عبادی (سواران) تا آغاز فصل بارندگی به اتمام می‌رسد.

رحیمی از دیگر اقدامات انجام‌شده در منطقه دو برای رفع مشکلات آب‌گرفتگی منطقه را حفر تعدادی چاه برای جذب آب‌های سطحی اعلام کرد و گفت: با توجه به اقدامات انجام‌شده بسیاری از معضلات سال گذشته در منطقه را نداشته و امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ به‌صورت کامل مشکلات مرتفع شود.

وی در پایان با تأکید بر همکاری همه ارگان‌های مرتبط در حل مشکلات آب‌گرفتگی در سطح شهر، خاطرنشان کرد: برای حل کامل این معضل نیازمند همکاری سایر ارگان‌ها بوده و شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند این معضل را حل کند.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها