پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
همت بالای شهرداری قم در تکریم یاد و خاطره شهیدان/ اجرای برنامه جامع مدیریت شهری در ترویج فرهنگ ایثار
دبیر ستاد کنگره شهدای استان قم از همت شهرداری قم و شورای شهر در تکریم یاد و خاطره شهیدان تجلیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، احمد حاجی‌زاده در آئین غرس نهال ۶۰۹۰ شهید استان قم در بوستان یادمان شهداء اظهار داشت: باید اعجاز نفس قدسی امام خمینی(ره) را در تربیت فرزندانی دید که در راه انقلاب مجاهدت کردند و به شهادت رسیدند.

دبیر ستاد کنگره شهدای استان قم افزود: ما در قبال شهیدان و خانواده شهدا مسئول هستیم، به ویژه مادرانی که با گذشت و ایثار فرزندان خود را راهی جبهه‌ها کردند و با شکیبایی و صبوری پذیرای مقام شهادت آنها شدند.

حاجی زاده تصریح کرد: بسیاری از جوانانی که روزهای قبل از انقلاب را درک کرده بودند در مسیر شهادت قدم برداشتند و این اعجاز واقعی امام خمینی(ره) است.

وی بیان کرد: خدا را شکر می کنیم که در نظام اسلامی مسئولانی حضور دارند که نسبت به صیانت از نام و یاد شهیدان تلاش می‌کنند از جمله همت شورای اسلامی و شهرداری قم در تکریم یاد و خاطره شهیدان ارزشمند است و از ابتدای شکل‌گیری کنگره پای کار بودند.

دبیر ستاد کنگره شهدای استان قم خاطرنشان کرد: امروز هر یک از مسئولان و مدیران و دستگاههای اجرایی و نهادها و اصناف به نیابت از شهدای قم نهالی را غرس می‌کند تا این فرهنگ زیبا نهادینه شود.

حاجی زاده عنوان کرد: یک سال از تشکیل کنگره گذشته است و مدیرانی با حضور ما همیشه قوت قلب ما بوده‌اند، فرهنگ خدمت به شهداء باید در بین مسئولان و مدیران نهادینه شود.

وی اظهار داشت: شهیدان خون خود را پای نهال انقلاب ریختند و ما امروز درختی به نامشان غرس می‌کنیم هر چند نمی‌توانیم ایثار و فداکاری آنها را جبران کنیم اما می‌خواهیم نمادهایی از این ایثار داشته باشیم.

دبیر ستاد کنگره شهدای استان قم گفت: برنامه جامع مدیریت شهری قم و شهرداری در گرامیداشت یاد شهیدان در دست اجراست و این اقدامات تگیه کاه ما در ترویج فرهنگ شهادت است.

حاجی زاده بیان کرد: دشمن به دنبال تحریف سیره شهداست و ما باید از فرصت‌ها در معرفی شهیدان و مقام آنها استفاده کنیم.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها