سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
۱۳ محور پرخطر قم ایمن‌سازی می‌شود
عباس ذاکریان در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان که در محل سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: طبق آمارها در ۶ تقاطع مهم شهر حوادث بیشتری رخ‌داده و اینها نقاط پرخطر شهر قم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ابراز کرد: شهرداری برای این امر قرار است این مناطق را موردمطالعه قرار دهد تا این عوامل پرخطر شناسایی و برطرف شوند.

ذاکریان با بیان اینکه در حال حاضر منطقه صفائیه که جزء این مناطق پرخطر است در حال بررسی و مطالعه است، افزود: پیاده‌روی‌های این خیابان مورد بررسی قرار گرفته است و ۱۱ محله دیگر که پرتردد هستند که طراحی آن صورت گرفته و به مشاور واگذارشده است.

به گفته وی، ۱۳ محور پرخطر هم در بحث ایمن‌سازی آن برنامه‌ریزی‌شده تا اقداماتی نسبت به ایمن‌سازی آن صورت گیرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم عنوان کرد: از سال ۹۵ شهرداری نسبت به نصب دوربین‌های هوشمند اقدام کرده است که بعد از فراخوان یک پیمانکار قرار بود ۱۶۰ دوربین را خریداری و نصب کند، اما با توجه به نوسانات ارزی این قرارداد لغو شد.

ذاکریان با بیان اینکه محور آیت‌الله بروجردی جزء محورهای پرخطر بود و ۱۳ فوتی در این مسیر داشتیم، یادآور شد: با نصب ۱۸ دوربین تصادفات و حوادث این بلوار به صفر رسیده است.

وی ادامه داد: مشکلات ارزی مکانیزه کردن پل های عابر پیاده را هم دچار مشکل کرده است. در این زمینه چهار بار سال گذشته مزایده برگزار شد اما موفق به جذب پیمانکار نشدیم.

وی خاطرنشان کرد: در یزدانشهر، خیابان امام خمینی(ره) و پردیسان به‌صورت آسانسوری پل‌های عابر پیاده نصب‌شده است، چراکه آسانسور برای سالمندان و معلولان کاربردی‌تر است.

به گفته معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، ۱۳ پل مکانیزه برای قم در نظر داریم که منتظر پیمانکار و مشاور هستیم.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها