شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
متکدیان از سطح شهر قم جمع‌آوری می‌شوند
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم از جمع‌آوری و نگهداری متکدیان در مرکز غربالگری در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،  احمدرضا شفیعی با اشاره به اهمیت جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر، اظهار داشت: در این زمینه آخرین مصوبه شورای عالی اداری کشور در ساماندهی متکدیان ابلاغ‌شده که طبق آن دو وظیفه بر عهده شهرداری است که شامل جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر و آماده کردن مکانی مناسب در اختیار دیگر ارگان‌هاست.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با بیان اینکه ۱۴ ارگان در رابطه با ساماندهی متکدیان پس از جمع‌آوری نقش دارند که شامل بهزیستی و دادگستری و فرمانداری و استانداری و غیره است، ابراز کرد: در این زمینه باید هماهنگی صورت گیرد تا متکدیان پس از جمع‌آوری دوباره رها نشوند.

شفیعی با اشاره به همکاری دستگاه‌های مختلف در زمینه ساماندهی متکدیان، تصریح کرد:  این سازمان‌ها و ارگان‌ها باید به وظایف خود عمل کنند که خوشبختانه در قم تعامل خوبی شکل‌گرفته و نسبت به دیگر کلان‌شهرها وضعیت بهتری داریم.

وی خاطرنشان: در قم فضایی مناسب به مدت دو سال انتخاب شده و متکدیان در این مجموعه از ۴۸ تا ۷۲ ساعت برای تعیین تکلیف نگهداری می‌شوند و پس از غربالگری و رعایت مباحث بهداشتی و قرنطینه، وضعیتشان ساماندهی می‌شود.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه اگر متکدیان سابقه جمع‌آوری از سطح شهر را داشته باشند، کار آن‌ها شغل و طبق ماده ۷۱۲ و ۷۱۳ قانون، جرم محسوب و مقام قضائی به آن وارد و برخورد قانونی می‌شود، یادآور شد: در این شرایط دیگر افراد به شهرهای خود منتقل می‌شوند و اگر معتاد باشند، راهی کمپ می‌شوند

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها