سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
نقش رسانه در مقابله با نماهای غیر اسلامی
معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: رسانه با فرهنگ سازی خود می‌تواند با آلمانها ونماهایی که مغایر با هویت اسلامی شهر قم هستند، مقابله کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، غلامرضا جانقربان در گفت و گو با شهرنیوز بیان کرد: شهر قم یک شهر اسلامی و مذهبی است درآن ساختارهای مذهبی فراوانی از جمله بارگاه حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران؛ هم چنین حوزه علمیه و علما وجود دارد لذا این ساختارها باعث شده تا همه مناسبات شهر سبک و سیاق اسلامی گرفته و این مهم در طرح تفضیلی شهر قم هم دیده شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به اینکه کیفیت زندگی، سیما و منظر شهری و کالبد شهر از جمله موضوعاتی هستند که از هویت دینی شهر اثر می‌گیرند، افزود: باید جلوی توسعه نماهایی که با کالبد شهر قم مغایرت دارد را بگیریم و در این زمینه رسانه تاثیر مهمی دارد صداوسیما و انواع پایگاههای خبری و روزنامه‌ها باید در این مسیر همراهی کنند.

جانقربان افزود: برای شهر قم یک افق، چشم انداز و برنامه بلند مدت و کوتاه مدت و هم چنین برنامه یک ساله تدوین شده که برش‌هایی از طرح تفصیلی است و تحقق اهداف آن نیاز به کمک مردم و رسانه‌ها دارد.

وی با اشاره به اهمیت هویت شهری در قم، ادامه داد: مردم ما باید هویت شهر خود را بشناسند و آن را اولویت خود بدانند، شهرداری هم باید در رفتارها و عملکرد خود این هویت را بروز و ظهور دهد که تحلیل عملکرد مردم و شهرداری در این حوزه به عهده رسانه‌ها است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم عنوان کرد: شهر ما دینی است و این مهم هم باید در عمل دیده شود، ما نمادها و نماهای غیر اسلامی در شهر را به عنوان یک ناهنجاری تعریف کرده‌ایم و پذیرفته شدن از سوی جامعه این تعریف نیاز به نقش آفرینی رسانه دارد.

جانقربان با اشاره به اینکه بسیاری از اقدامات شهرداری نتیجه انعکاس مطالبات مردمی در رسانه‌ها است، بیان کرد: نقش رسانه در همه اجزای زندگی مردم و مطالبات آنها از مدیریت شهری و انتقال خواسته مردم در زمینه‌های مختلف کارساز است.

وی با اشاره به فراخوان نخستین جشنواره رسانه‌ای “شهر ما” گفت: در این فراخوان به بسیاری از موضوعات مهمی که در آن نیاز به ارتباط دو سویه مدیریت شهری و رسانه‌ها داریم اشاره شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم افزود: دنیای امروز که از آن به دهکده جهانی تعبیر می‌شود در واقع ساخته و پرداخته رسانه‌هاست و هر مسیر و هدف مهمی در شهر نیاز به نقش آفرینی این نهاد مهم دارد که جشنواره رسانه‌ای شهرما می‌تواند این نقش آفرینی را تسهیل کند.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها